ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta 15 Temmuz etkinlikleri şehitlik ziyareti ile başladı

Osmancık’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Şehitlik ziyaret edildi, şehitler için mevlit okutuldu.

15 Temmuz’un 3. yıl dönüme etkinlikleri çerçevesinde Osmancık’ta bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Bu kapsamda Osmancık protokolü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Asri Mezarlık’ta bulunan Şehitliği ziyaret etti.  Düzenlenen törende şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu, ardından dualar edildi ve Şehitlerimizin kabirlerinin çiçekleri sulandı.

Osmancık’ta ki etkinlikler kapsamında saat 11.30’da Beyler Çelebi Camii’nde 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi.  15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişimine birlik ve beraberlik içerisinde karşı koyan milletin ve Osmancık’ta ki demokrasi nöbetlerini yansıtan fotoğraf sergisi katılımcılardan ilgi gördü.  Fotoğraf sergisinin ardından öğle namazından önce Mevlit-i Şerif okutuldu.

Etkinlikler halkın yoğun katılımı ile saat 20.00’da Kaymakamlık önünden Türk Bayrakları ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanına doğru yapılan Milli Birlik Yürüyüşü devam ederken yürüyüşün akabinde meydanda çeşitli etkinlikler ile devam etti.

Etkinliklere Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Jandarma Komutanı Tevfik Kara, Emniyet Müdürü Bahadır Vurgun, Osmancık Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci, siyasi partilerin ilçe başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum ve kuruluşların daire amirleri katıldı.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın