ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta 15 Temmuz’da Şehitlik Ziyareti

Çorum’un Osmancık ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Şehitlik ziyareti yapılıp dualar edildi.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

İlçede Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Cumhuriyet Savcısı Ceyhun Ayvazoğlu, Jandarma Komutanı Teğmen Nuri Uyar, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Komiser Yardımcısı Beytullah Töre ve beraberindeki siyasi parti ve STK temsilcileri, daire amirleri, şehit yakınları ve vatandaşlar Asri Mezarlık’ta bulunan Şehitliği ziyaret etti.

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19  salgını tedbirleri kapsamında sosyal mesafenin gözetildiği Şehitlik ziyaretinde tüm Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunurken, İlçe Müftüsü Dr. Eyyup Aydın 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Şehit olan asker, polis ve vatandaşlar için dua etti. Yapılan dualarına ardından protokol üyeleri Şehit mezarlarına su döktü.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları akşam saat 23.00’de, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında devam edecek. Burada ki program saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an tilavetiyle başlayacak. Günün anlam ve önemini belirten protokol konuşmaları,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim,/afiş yarışmasında ilçedeki okullarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek ve gece yarısı saat 00.13’te tüm camilerde Sela okunacak.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın