ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta 3 okula kütüphane kuruldu

Osmancık’ta ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ projesi kapsamında oluşturulan 3 okuldaki kütüphane, törenle açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ projesi kapsamında Çorum’da 60 okulda kütüphane oluşturuldu. Vali Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil ibrahim Aşgın’ın katılımıyla Merkez Yatılı Bölge Okulu’nda düzenlenen programla 60 kütüphanenin toplu açılışı gerçekleştirilirken Osmancık’ta, Koyun Baba İlkokulu, Gökdere İlkokulu ve Tevfik İleri Kız Anadolu İmam Hatip lisesi kütüphaneleri de eş zamanlı olarak açılarak öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Törende bir konuşma yapan Vali Mustafa Çiftçi, hizmete açılan 60 kütüphanenin 58‘inin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen ödenekle, 2 tanesinin de hayırseverlerin katkılarıyla oluşturulduğunu açıkladı. Çorum Belediyesi’nin bu yıl okullarda 35’e yakın kütüphane kurduğunu dile getiren Vali Çiftçi, belediye tarafından kurulan kütüphanelerin de önümüzdeki günlerde ayrı bir programla açılışının gerçekleştirileceğini ifade etti.

Okumanın, öğrenmenin yolunun kütüphanelerden geçtiğine vurgu yapan Vali Çiftçi, “Kendimizi daha bilgili, daha donanımlı kılmanın yolu kütüphanelerden okumaktan öğrenmekten geçiyor. Bugün ki açılış vesilesiyle bizlere düşen görev bu kütüphaneleri açtıktan sonra kütüphanelerimizi daha da zenginleştirip, burada daha fazla kitaba yer vermek ve öğrencilerimizin burada daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak” dedi.

Vali Çiftçi’nin konuşmasının ardından kütüphanelerin açılışı gerçekleştirildi. Proje kapsamında Osmancık’ta Koyunbaba İlkokulu, Gökdere İlkokulu ve Tevfik İleri Kız Anadolu İmam Hatip lisesi kütüphaneleri öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay ve Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, Osmancık Tevfik İleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Kütüphanesinin açılışına katılırken, Koyun Baba İlkokulu Kütüphanesinin açılışına ise İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Lütfi Fındıkçı, okul idarecileri, okul aile birliği üyeleri öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın