ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta 68 Dernek Arasında Engelli, Çocuk ve Çevreye Yönelik 1 Tane Bile Dernek Yok. Peki, Hangi Dernekler Var?

Osmancık’ta bulunan 68 dernek arasında engellilere, çocuklara ve çevreyi korumaya yönelik faaliyet gösteren 1 tane bile dernek yok.

www.osmancik.com.tr olarak Osmancık’ta bulunan derneklerin sayısını ve yapısını araştırdık. İncelemelerde çok ilginç detaylar ortaya çıktı. Yaptığımız araştırmaya göre Osmancık Kaymakamlığı Dernekler Masasına kayıtlı 68 dernek bulunuyor.  Türlerine göre faaliyet gösteren derneklerin arasında 23 tane olması sebebiyle ibadethane yaptırma ve yaşatma dernekleri başı çekerken, 20’sinin mesleki dayanışma, 11’inin spor, 3’ünün eğitim alanında çalışan dernekler olduğu geri kalan 11 derneğin ise çeşitli alanlarda faaliyet gösteren dernekler olduğu öğrenildi.

Osmancık’ta bulunan 68 dernek arasında engellilere, çocuklara ve çevreyi korumaya yönelik faaliyet gösteren 1 tane bile derneğin olmadığı görülürken, Cumhuriyet Mahallesi, Mevlana Sokak’ta faaliyetini sürdüren, çoğunlukla erkek üyesi bulunan Hoş Sada Ev Hanımları Yardımlaşma Derneği’nin başkanının da bir erkek olduğu öğrenildi.

Öte yandan, önümüzdeki günlerde ilçede faaliyet gösteren tüm derneklerin denetlemeye tabi tutulacağı, denetlemelerin amacının kağıt üzerinde var olan fakat hiçbir faaliyet göstermeyen derneklerin tespit edilmesi gerekirse kapatılması olduğu öğrenildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın