ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta 7 bin 204 öğrenci karne aldı

Osmancık’ta eğitim gören 7 bin 204 öğrenci ile 550 öğretmen yaz tatiline girdi.

Osmancık’ta okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 7 bin 204 öğrenci, karnelerini aldı.  Okul öncesi 242, ilkokul 2 bin 378, ortaokullarda 2 bin 413, liselerde ise toplamda 2 bin 171 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi.

Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, İnönü Zaferi İlkokuluna giderek karne dağıttı.  Kaymakam Alkan yaptığı konuşmasında eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin ikinci yarıyıldaki çalışmalarının karşılığı olan karnelerini aldıklarını ve yaz tatiline çıktıklarını kaydetti.

Öğrencilerin tatil boyunca çok iyi dinlenmeleri ve oynamaları gerektiğini ifade eden kaymakam Alkan aynı zamanda tatilde kitap okumalarını da tavsiye etti.

Osmancık İnönü Zaferi İlkokulu’nda saat 10’da yapılan karne törenine Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan’ın yanısıra Osmancık Belediye Başkan Vekili Ahmet Özoğlu, Osmancık Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin cebeci, Milli, Eğitim Müdürü Mahmut Tökel,  AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Hakkı Güngör katılarak öğrencilere karnelerini dağıttı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın