ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta Bayramın İlk Günü Böyle Geçti

Koronavirüs salgını sebebiyle 81 ilde 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanırken camilerde de bayram namazının kılınmayacağı açıklanmıştı. Bu durum, tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorum’un Osmancık ilçesinde de sessiz bir bayram sabahı yaşanmasına sebep oldu.

Salgına karşı alınan en önemli tedbirlerden biri olan sokağa çıkma kısıtlaması Osmancık’ta bayramın sessiz başlamasına sebep olurken saat 14.00 itibariyle 65 yaş ve üstü vatandaşların, dışarı çıkmasıyla kuralların uyulduğu ve sosyal mesafenin gözetildiği insan hareketliliği gözlendi.

65 yaş ve üstü vatandaşlar, bayramın ilk günü sokağa çıkmanın tadını çıkardı

Osmancık’ta 65 yaş ve üstü vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasının 6 saatliğine kaldırılması ile Ramazan bayramının ilk günü dışarı çıkmanın mutluluğunu yaşadı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında alınan önlemler nedeniyle kısıtlaması bulunan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar, bugün 14.00-20.00 saatlerinde arasında uygulanan serbestlik çerçevesinde 14.00 itibarıyla dışarı çıkmaya başladı. Getirilen istisnayla bayramın ilk günü dışarı çıkmanın mutluluğunu yaşayan vatandaşlardan evi Kızılırmak Kenarı Sahil kenarına yakın olanlar tarihi Koyun Baba Köprüsü üzerinde yürüyüş yaparken, bazı vatandaşlarda cadde, sokak ve meydanlarda yürüyüş yaparak vakit geçirdi.

Osmancık polisi, ilçe genelinde denetimlerini sürdürüyor

Osmancık’ta güvenlik güçleri, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla ilçe genelinde denetimlerini sürdürüyor. Denetim yapan polis ve bekçiler gördükleri araçları durdurup izin belgelerini kontrol ediyor.

Kovid-19’la mücadele tedbirleri kapsamında, bayramın ilk günü de denetimlerini sürdüren İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı güvenlik güçleri ilçenin önemli noktalarında, giriş ve çıkışlarında uygulama yaptı. Özellikle Çorum Caddesi ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda konuşlanarak denetimlerini sıklaştıran güvenlik güçleri, vatandaşları ve trafiğe çıkan araçları durdurarak izin belgelerini kontrol etti.

Temizlik işçileri görevini başında

Osmancık’ta Ramazan bayramının ilk günü temizlik işçileri görevine devam etti.

Osmancık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı saha ekipleri mesai mefhumu gözetmeksizin Ramazan bayramının ilk günü rutin temizlik faaliyetlerine devam etti. Temizlik çalışmaları kapsamından Org. Ahmet Çörekçi Caddesi olmak üzere birçok alanda çevre temizliği yapıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın