ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta Bin Kişiye Hem İftar Hem Sahur

İmaret Aşevinde belediyenin desteğinin yanı sıra hayırseverlerin yardımıyla hazırlanan iftar ve sahur 250 haneye ulaştırılıyor.

Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, ilçenin Kültürel Miraslarından İmaret Aşevininin tarihi geleneğinin yaşatılması için iftar çadırı açılmadığını söyledi.

İhtiyaç sahiplerinin tespit edilerek evlerine servis edildiğini belirten Gelgör “İlçemizde tarihi bir gelenek var. Ecdadımız yıllar önce düşünmüş ve ihtiyaç sahiplerini bir yere toplamak yerine doğrudan evlerine hizmet vermiş. Biz de bu tarihi geleneği devam ettirmek için iftar çadırı açmadık. Tarihi aşevinde iftar ve sahur hazırlanıyor. Personelimiz her gün ev ev dolaşarak ihtiyaç sahiplerine iftarlık ve sahurluk yemeklerini ulaştırıyor” dedi.

Gelgör, yaşlıların ve engellilerin iftar çadırına gelemediğini belirterek “İmaret Aşevinde hazırlanan sıcak yemek 250 haneye, yaklaşık bin kişiye ulaştırılıyor. Ecdadımız zamanında çok ince düşünmüş. Böylesi gerçekten daha hayırlı. Çünkü çok yaşlılarımız var, engelli olanlarımız var. Onların iftar çadırına gelmesi zor oluyor. Ancak İmaret Aşevinden evinde yemek yapmakta güçlük çeken yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın kapısına kadar yemek ulaştırılıyor” diye konuştu.

TARİHİ GELENEĞE HAYIRSEVERLERİN KATKISI BÜYÜK

İmaret Aşevinde hayırseverlerin de büyük oranda katkı verdiğini belirten Başkan Gelgör “Şehrimizdeki hayırseverler İmaret Aşevine bağışta bulunuyorlar. Buradaki masrafın büyük bir kısmı üstlenilmiş oluyor. Doğrudan hedefine ulaşan güzel bir yardımlaşma örneği de ortaya konulmuş oluyor. Ramazanın bereketinin en güzel görüldüğü yer diyebiliriz. Hayırsever vatandaşlarımıza da verdikleri katkıdan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın