ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Osmancık’ta  Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Şehitlik ziyaret edildi.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Osmancık’ta Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında İlçe Müftüsü Dr. Eyyup Aydın ve Din Görevlileri Şehitlik ziyareti gerçekleştirdi. Burada din görevlileri tarafından yapılan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, şehit kabirlerine su dökülerek dualar edildi.

İlçe Müftüsü Dr. Eyyup Aydın  1-7 Ekim tarihleri arasında Camiler ve Din Görevlileri haftasının Diyanet İşleri Başkanlığında kutlandığını hatırlatarak ; “Pandemi döneminde toplumsal birlikteliği sağlayan, konferans gibi etkinlikleri yapamadığımızdan dolayı hatimler okuduk, mevlidimizi yaptık ve bu günde Şehirliğimizi ziyaret ederek dualarımızı okuduk. İnşallah Perşembe günüde ilim merkezi olması hasebiyle “Camiler ve İlim” konulu bir özel kanalda konuşma yapacağız. Böylece bu haftayı kutlamak istiyoruz.

Tüm Din görevlilerimize başarılar diliyor ve bu yolda vefat etmiş, din görevlisi olarak emek verip hayatını kaybetmiş bütün kardeşlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum.  Onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın