ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta esnafa 41 milyonluk kredi

Osmancık Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi başkanı Recep Aker, Osmancık’ta 2019 yılında esnafa ve sanatkara 41 milyon TL kredi vermeyi hedeflediklerini söyledi.

İş yeri ve taşıt edindirme için esnafa 500 bin TL’ye kadar kredi kullandırabileceklerini belirten Aker “2011  Yılında göreve geldiğimiz den bu güne kadar 4 milyon olan kooperatif plasmanı  2019 şubat ayında 41 milyona yükseltildi. Esnaf ve sanatkarlar kredi kooperatifi olarak esnafımızın finansmanını kaynak sorununu çözmek için mücadele veriyoruz” dedi.

Recep Aker; “615 esnaf ve sanatkarımızın talebi karşılandı”

Osmancık Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi başkanı Recep Aker 615 esnafın kredi taleplerini karşıladıklarını belirtti.

Esnaf ve sanatkara uygun koşullarda temin edecekleri kredilerle Osmancık ekonomisine katkı sağlamayı sürdüreceklerini vurgulayan Aker şunları söyledi: “ 2011 Yılında göreve geldiğimiz den bu güne kadar 4 milyon olan kooperatif plasmanı 2019 Şubat ayında 41 milyona, aktif kredi kullanan esnaf sayışımız ise 175 den 615 yükseldi.

2015 yılında 38 esnafımıza sıfır faizli kredi kullandırma imkanı sağladık şu anda 615 esnaf ve sanatkarımızın kredi taleplerini karşıladık karşılamaya da devam ediyoruz.

Esnaf ve sanatkarların taşıt ve işyeri alımlarına yönelik finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla azami 500.000.-TL limitli Hazine faiz destekli Yatırım Kredisi kullandırılabilecektir.

Krediden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarların en az bir yıllık faaliyet süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

İş yeri alım kredisinin  azami vadesi 120 ay  dır.

Esnaf ve sanatkarların ticari mesleki faaliyetlerinde kullanmak üzere sıfır kilometre araç (otomobil, kamyonet, kamyon, minibüs, midibüs, otobüs vs.) alımlarına yönelik ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kullandırılabilecek bir kredi ürünüdür.

Krediden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarların en az bir yıllık faaliyet süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Kredinin azami vadesi 84 aydır

Kredi konusu aracın sıfır kilometre olması gerekmekte olup, anahtar teslim fiyatının tamamına kadar kredi kullandırılabilecektir.

Merkez birliğimizin ve Halk Bankası genel müdürlüğünün genel mektupları doğrultusunda Osmancık esnaf ve sanatkarına en iyi hizmeti vermek için geldiğimiz görevde aynı şartlar doğrultusunda görevimize devam ediyoruz”dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın