ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta evi yanan 4 çocuklu aile zor durumda kaldı

Osmancık’a bağlı Danişment Köyü’nde evleri tamamen yanan 4 çocuklu aile zor durumda kaldı.

Edinilen bilgilere göre hafta sonu Osmancık’a bağlı Danişment Köyünde 34 yaşındaki Durmuş Arafat’a ait 2 katlı kısmen ahşap olan binada çıkan yangında evin 2’inci katı ile  ev eşyaları kullanılamaz hale geldi. Yangınzede Durmuş Arafat olay günü iş aramak için Osmancık’ta olduğunu yangın esnasında evde eşi ile birlikte 2 küçük çocuğun bulunduğunu belirterek; “Yangın olduğu gün iş aramak üzere Osmancık’a geldim. Mesleğim marangozluk. Ben Osmancık’tayken yangın çıkmış. Evin çatısının yandığını fark eden komşular evin içerisinde 2 küçük çocukla bulunan eşim Emine Arafat’a evden çıkmasını söylemişler.

Yangın haberini alır almaz hemen köye geri döndüm. Evimiz kısmen ahşap olduğu için çatıdan başladığı söylenen yangın kısa sürede evin 2’inci katını tamamen sardı. Osmancık Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın söndürüldü.  Çıkan yangında evimiz içinde bulunan eşyalar ile birlikte tamamen yandı. Şuan yanan evimizin altındaki katta tek bir odada kalıyoruz. Yangına müdahale etmem esnasında ellerim ve ayaklarım kısmen yandı. 10 gün boyunca pansumana gidip gelmem gerekiyor.  Allah’a çok şükürler olsun ki tek tesellimiz can kaybının yaşanmamış olmasıdır.”dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın