ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta işgaliyenin her türünü görmek mümkün

Osmancık’ta araçlarını yaya geçitlerini park eden sürücüler, trafik güvenliğini riske atıyor.

Osmancık’ta işgaliyenin her türünü görmek mümkün. Özellikle trafiğin yoğun olduğu alanlarda park ihlalleri, zaman zaman ikinci sıra parklarla yapılan yol işgali, esnafın kaldırım işgali derken şimdi de yaya geçidi işgalleri görülmekte. Vatandaşlar yaya geçitlerini işgal eden araçlar yüzünden yaya geçitlerini kullanmaz duruma geldiler.

Osmancık’ta yaya ve araç trafik akışının yoğun olduğu cadde ve anayollara kısa bir süre önce  ‘Önce Yaya’ yazılı çizgi çalışması yapıldı. Yapılan bu çalışma ile kavşak ve yaya geçitlerinde trafiğin daha akışkan hale gelmesinin sağlanması hedeflenirken Orgeneral Ahmet Çörekçi Caddesi üzerinde bulunan kavşak ve yaya geçitlerine sürücülerin araçlarını park ettikleri görüldü.

Sürücülerin yaya geçitlerine araçlarını park etmeleri trafik güvenliğini riske attığı gibi vatandaşlarında tepsisine neden oldu. Karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar yaya geçitlerine park eden araçlar yüzünden kendilerine ayrılan geçitlerin dışına çıkarak hareket etmek durumunda kaldıklarını belirterek, sürücüleri duyarlı olmaya, yetkileri de göreve davet ettiler.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın