ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesi

Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi Kız Öğrenci yurdunda 103 öğrenci karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.
Zehirlenen öğrenciler Osmancık ve Çorum’daki hastanelerde tedavi altına alındı. Olayın duyulması üzerine Vali Mustafa Çiftçi Osmancık Devlet Hastanesi’ne gelerek öğrencileri ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini iletti. İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı ve milli eğitim müdür yardımcıları da Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelerek burada tedavi altına alınan öğrenciler hakkında bilgi aldı.

Valisi Mustafa Çiftçi, Ömer Derindere Fen Lisesi Kız Öğrenci Yurdu’ndaki 103 öğrencinin, karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle Osmancık Devlet Hastanesi ile Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığını bildirdi. Öğrencilerden 27’sinin Çorum’da tedavi edildiğini belirten Çiftçi, “6 öğrencimiz yoğun bakımda ama şuurları açık. Diğer öğrencilerimiz de Osmancık’taki hastanede. Tedbir olarak tüm öğrencilerimizi hastaneye kaldırdık. AFAD ekiplerimiz okulda çalışma yapıyor.” dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın