ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta ki kafeler normalleşme sürecinin ilk gününü sakin geçirdi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında normalleşme sürecinin ikinci adımı başladı.  Osmancık’ta bulunan kafeler müşterilerini kabul etmeye başlasa da ilk günü sakin geçirdi.

Koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından ilk kapatılan yerlerden biri kafe ve restoranlardı. Osmancık’ta yaklaşık 3 aydır kapalı olan kafeler, bugünden itibaren belirli kurallar çerçevesinde açılsa da, beklediği müşteri potansiyelini bulamadı. Bazı kafelerde gün boyunca 2 müşteriye hizmet verildiği öğrenilirken, normalleşme sürecindeki ilk günün sakin geçmesine anlam veremediklerini belirten işletme sahipleri oldu.

Her masada el dezenfektanı,  tuvaletlerde tek kullanımlık hijyen ürünleri

Adını Nazım Hikmet Ran’ın eşi Piraye’ye olan aşkından alan ve Kızılırmak sahilinde geçtiğimiz sene faaliyete geçen, pembe panjurları, mavi beyaz renklerin hakim olduğu Kafe Piraye genelgede belirtilen kuralların yanı sıra, tuvaletlerinde tek kullanımlık hijyen ürünleri bulunduruyor.

Kafe Piraye işletmecisi Mustafa Kütük, genelgedeki kurallara riayet ederek sosyal mesafenin korunması için masalar arasına en az 1.5 metre mesafe bırakılarak, aralıklı oturma düzenine geçildiğini belirtti.

Kütük, her masada el dezenfektanı bulunduğunu, personelin maske ve siperlikle hizmet verdiğini belirterek “Konuyla ilgili genelge her türlü tedbir, önlem ve kurallar geniş bir şekilde yer verilmiş.  Her birini ayrı ayrı riayet ederek bugün kapılarımızı müşterilerimize açtık.

Masalar arası 1,5 metre, sandalyeler arası 60 cm aralıklarla dizildi. Baharatlıklar tek kullanımlık, rutin olarak malzeme ve ortam dezenfektanı yapılmaktadır. Aynı zamanda personelimiz maskeli ve siperlikle hizmet vermektedir.

Bunun yanı sıra mekanımızda bulunan tuvaletlerde kişiye özel otomatik değişen hijyenik klozet kapağı sistemi ve tek kullanımlık hijyen ürünleri bulundurmaktayız. ”dedi.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın