ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’a Sokak Hayvanları İçin Barınak Yapılması Meclis Gündeminde

Osmancık’ta başıboş dolaşan sokak hayvanları için barınak yapılması meclis gündemine alındı.

Osmancık Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı 7 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 16.00’da Başkan Vekili Hüseyin Cebeci başkanlığında yapıldı.

Gündemde yazılı konuları görüşmek üzere belediye meclis toplantısı salonunda bir araya gelen meclis üyeleri Kemal Arslan, Seher Kökez, Mahmut Atmaca, Şeref Keskin, İsmail Akgöl, Ahmet Özoğlu,  Fatih Ergün, Hilmi Ünver, Kadriye Sekili, Lütfullah Çuhacı, Ramazan Çalışkan, Özcan Göbel, Kadir Delibaş ve Kemal Yücel Kurşun, Osmancık’ta başıboş dolaşan sokak hayvanlarına barınak yapılaması konusunu görüştü.

Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu Raporunda, Başıboş Sokak Hayvanlarına barınak yapılması konusunda, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununda bağlayıcı ve kısıtlayıcı maddeler yer aldığından, konunun ilgili bakanlık  ve kurumlardan görüş alınarak değerlendirilmesi gerektiği belirlenerek daha kapsamlı araştırma yapılmak üzere konu tekrar Kültür ve Sosyal İşler Komisyonuna havale edildi.

Buna göre Kültür ve Sosyal İşler Komisyonunun yapacağı kapsamlı araştırma sonucunda Başıboş Sokak Hayvanlarına barınak yapılması tekrar meclisin gündeminde yer alarak konu nihai karara bağlanacak.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın