ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta kurdukları grupla ihtiyaç sahiplerine yardım ediyorlar

Osmancık’ta Facebook üzerinden kurdukları “Osmancık ihtiyaç ve geri dönüşüm yardımlaşma ve hediyeleşme” gurubu adında bir araya gelen aralarında ev hanımından, memuruna, esnafından iş insanına kadar çok sayıda üyenin bulunduğu gurup, başta ihtiyaç sahibi aileler olmak üzere giyim ve eşya yardımında bulunuyor. 8 Kasım 2019 tarihinde kurulan gurup 8 günde 600’ün üzerinde üyeye ulaşarak onlarca kişiyi sevindirirken, İstanbul’da yaşayan bir ailenin buzdolabı, çamaşır makinesi, koltuk, baza, yatak, çekyat gibi bir evde olması gereken ev eşyalarının temin edilmesi sözü de verildi.

8 gün önce Osmancıklı ev hanımı Gülbahar Yıldırım ve Zehra Uslu, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta ihtiyaç sahiplerine yardım amaçlı “Osmancık ihtiyaç ve geri dönüşüm yardımlaşma ve hediyeleşme” adlı bir grup kurdu.  Guruba ilk olarak Yıldırım ve Uslu’nun arkadaşları, komşuları katılıp destek verdi. Kısa sürede Osmancık’ta adını duyuran grupta şuanda ev hanımından, memuruna, esnafından iş insanına yüzlerce meslek sahibi kişiler bulunuyor.

Kişilerin birbirleri ile iletişime geçip hediyeleşme adı altında yardımlaşmasına, vesile olan gurup onlarca kişiyi sevindirirken, grup üzerinden ev eşyasına ihtiyacı olduğunu belirten 2 çocuklu bir babanın sesine bir üye kayıtsız kalmayarak, ihtiyacı olan eşyaların sözünü babaya verdi.  Ailesi ile birlikte İstanbul’da yaşayan evinin ihtiyacı olan buzdolabı, çamaşır makinesi, koltuk, baza, yatak, çekyat gibi bir evde olması gereken ev eşyalarının temin edilmesi sözünü alan babanın mutluluğu tüm guruba yansıdı.

Yıldırım “Amacımız mutlu ederek mutlu olmak”

Amaçlarının mutlu ederek mutlu olmak olduğunu belirten “Osmancık ihtiyaç ve geri dönüşüm yardımlaşma ve hediyeleşme” gurubu kurucusu Gülbahar Yıldırım, “Sizin fazlanız, diğerinin ihtiyacıdır” sloganı ile yola çıktıklarını belirtti.

Yıldırım ; “Amacımız sosyal medya üzerinden toplanıp, başta Osmancık’taki ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmak, yardım etmek ve bir nebzede olsa yaralarını sarmak. Kısa sürede yüzlerce kişi gurubumuza üye oldu ve onlarca kişi sevindi.

Evlerimizdeki ihtiyaç fazlası halı, perde, soba gibi ev eşyaları, bebek, çocuk, yetişkin gibi giyim eşyaları “Talep”, “Teklif” başlıkları altında paylaşılıyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Zaman, zaman teklifi sunan zaman zamanda talepte bulunan bu eşyaları bulundukları adresten, ihtiyaç bulunan adrese “Hediye” adı altında iletiliyor. Çalışmalarımızı bu şekilde sürdürmeye çalışırken her geçen gün üye sayımız da artıyor.

Her gün sayfamızdan yapılan yardımlar, kimseyi rencide etmeden yayınlanıyor, üyelerimiz yapılan yardımları, hediyeleşmeleri görüyor.  Karşılıklı teşekkür mesajları sayfamızda alan ile veren arasında yayınlanıyor. Şeffaf bir grup oluşumuz nedeni ile de üyelerimiz karşılıklı güven içerisinde paylaşımda bulunabiliyor. ”şeklinde konuştu.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın