ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta matematiği sevdirecek proje

Matematiğin öğrencilere sevdirilmesi amacıyla hazırlanan “Durakta Matematik Projesi” Osmancık’ta uygulanmaya başlayacak. Proje kapsamında hazırlanan görseller ilçe genelindeki duraklara, ilan panolarına yapıştırılacak.

E-Twinnig kapsamında  “Durakta Matematik Projesi”  ilçe sorumluları Öbektaş İlkokulu’ndan Zühal Polat ve 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu öğretmenlerinden Yelda Kılıçarslan, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel ve Şube Müdürü Adem Dağcı ile birlikte ilçe kaymakamı Hakan Alkan’ı ziyaret etti.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör’ün destekleri ile hayata geçirilen proje hakkında da bilgilendirmenin yapıldığı ziyarette, projenin amacının öğrencilerin matematik korkularını yenmek, matematiğe karşı önyargılarını yıkmak olduğu belirtilirken, projenin tanıtımı için ilçe merkezimizde otobüs duraklarında, ilan panolarında, özellikle öğrencilerin yoğun olduğu yerler eğlenceli, renkli matematik afişleriyle donatılacağı bildirildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın