ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta Mera Otlatma Tarihleri Belli Oldu

Çorum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Osmancık’ta mera otlatma tarihlerinin belirlendiğini açıkladı.

Osmancık’ta 2020 yılı mera, yaylak ve kışlalarında otlamaya başlama 15 Nisan son verme dönemi ise 15 Ekim  (180 gün) arasında olacak.

Çorum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından meraların korunması amacıyla 2020 İl Otlatma Planı hazırlandı.  Muhtar ve Belediye Başkanlarının otlatma planındaki hususların uygulanmasında birinci derecede sorumlu olduğu hatırlatılırken, buna göre, Osmancık’ta 2020 yılı mera, yaylak ve kışlalarında otlamaya başlama 15 Nisan, son verme dönemi ise 15 Ekim 2020 tarihleri arasında olacak.

Otlatma planına uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu, ayrıca Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri hükümlerine göre yasal işlem yapılacağı belirtilen açıklamada mera, yaylak ve kışlaklardan faydalanmak için mera, yaylak ve kışlağın bulunduğu yerleşim yerinde en az 6 (altı) aydan beri ikamet ediliyor olması gerekiyor.

Öte yandan, meralar üzerine geçici de olsa herhangi bir yapı yapılamayacağı, mera, yaylak ve kışlaklarda otlatma dışında yapılacak etkinliklerde(festival, şenlik v.b) Çorum Mera Komisyonundan izin alınacağı ve izin taleplerin ise etkinlikten bir ay önce Mera Komisyonuna yapılması gerektiği hatırlatıldı.

2020 İl Otlatma Planı İçin 

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın