ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta mor ekmek üreten fırın, ekmekleri ücretsiz veriyor

Çorum’un Osmancık ilçesinde bir fırın, kırmızı pancar, tam buğday ve ekşi maya karışımından oluşan mor ekmek üretti. 200 gram halinde üretilen mor ekmekler, denemek isteyenlere ücretsiz olarak sunuluyor.

Osmancık’ta 2004 yılından bu tarafa faaliyetini sürdüren Gülümser Ekmek Fırını, mor ekmek üretti. Kırmızı pancar, tam buğday ve ekşi maya karışımından oluşan mor ekmekler 200 gram halinde müşterilere ücretsiz olarak ikram ediliyor.

Ürettikleri mor ekmeğin insan sağlığına doğru beslenme anlamında fayda sağladığını belirten Beyza Gülümser, “Ürettiğimiz ekmeğin rengini kırmızı pancar ve pozası veriyor. Tam buğday unu ve kendi yaptığımız ekşi mayayı kullanıyoruz. Fabrikasyon olan hazır maya asla içermiyor. ”dedi.

Osmancık’ta ailecek fırın işletmeciliği yaptıklarını belirten Beyza Gülümser, mor ekmeğin faydalarını sıraladı. Gülümser; “Ürettiğimiz mor ekmek, kanserle savaşan antioksidanlar içerir. Sindirim için çok faydalı, özellikle bu sıcaklarda hipertansiyonu olanlar için oldukça faydalı bir ekmek. ”dedi.

Beyza Gülümser, iki günde bir ürettikleri ekmeği tatmak isteyenlere ücretsiz olarak sunduklarını belirtirken, Gülümser Ekmek Fırını olarak ramazan ayı boyunca günlük bin 800 adet pide, 4 bin adet beyaz ekmek, tava ekmeği, Trabzon ekmeği, kepek ve tam buğday ekmek çeşitlerini de çıkarttıklarını söyledi. Gülümser, otomasyon sistemi ile üretilen ekmeklerin sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaştığını sözlerine ekledi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın