ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta öğrenci barınma sorunu çözülecek

Dün yayınladığımız “Osmancık KYK Yetersiz mi?” başlıklı haberimiz üzerine Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’dan bir açıklama geldi. Kaya, “öğrencilerimiz endişe etmesin yurt sorunları çözülecek” dedi.

Alperen Ocakları Eğitim, Kültür Vakfı Osmancık İlçe Başkanı Ceyhan Dölcü dünkü açıklamasında, ilçemizde KYK yurdu dışında pansiyon, özel yurt gibi imkanlarının bulunmaması nedeniyle, Türkiye’nin dört bir yanından ilçemizde okumak için gelen öğrencilerin kayıt döneminde akıllarındaki en önemli sorunlarından birisi olan kalacak yer probleminin bir an evvel çözüme kavuşturulması gerektiğini ve 200 öğrencinin kaydını dondurduğunu, 47 öğrencinin ise açıkta kaldığını belirtmişti.

Ceyhan Dölcü’nün, açıklamasına yer verdiğimiz haberin yayınlandığı gün Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya ile bir telefon konuşması gerçekleştirildi. Kaya konuyla ilgili telefon görüşmesinde yaptığı açıklamada “öğrencilerimiz endişe etmesin yurt sorunları çözülecek” dedi.

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavını (YKS) kazanarak Osmancık Meslek Yüksekokulunun bölümlerine yerleşen bazı öğrencilerin yurttaki doluluk oranı nedeniyle konaklama sorunuyla karşı karşıya kalan bu öğrencilerin Osmancık Sağlık Meslek Lisesi ve Fen Lisesi pansiyonunda kaldıklarını söyledi. Bu pansiyonlarda kalan öğrencilerin çıkarılma endişesi yaşamadan kalabileceklerini belirten Kaya “ Açıkta kalan kız öğrencimiz bu pansiyonlarımıza yerleştirildi. Öğrencilerimiz kaldıkları pansiyonlardan çıkarılacaklarını düşünerek endişeye kapılmasınlar. Odaları boş olan pansiyonlar varken kız öğrencilerimizi kimse çıkartamaz ”dedi.

Kaya, ayrıca kamuya ait ilçede çeşitli sebeplerle boş kalan binalardan birinin de yurt olarak değerlendirileceğini sözlerine ekledi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın