ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta Öğretmenler Günü kutlandı

Osmancık’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen törenle kutlandı. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Osmancık Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirdi.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim

 

Ömer Derindere Fen Lisesi’nde devam eden kutlamalarda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un öğretmenler günü mesajı okundu, akabinde günün anlam ve önemini belirtir konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci tarafından yapıldı.

Makineci konuşmasında ; “Bugün, 24 Kasım Öğretmenler Günü. Yani bizim günümüz. Bu en güzel günümüzde sizleri aramızda görmek, bizler için moral, motivasyon ve onur kaynağı olmuştur. Öğretmene verilen değerin en güzel göstergesidir. Tüm öğretmen arkadaşlarım adına hepinize şükranlarımı sunarım.

Kurucu Liderimiz, İlk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul gün olan 24 Kasım 1928, 1981 yılından beri ülkemizde “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bu vesile ile 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutlar, Mesleğe yeni başlayan öğretmen arkadaşlarıma başarılar, Emekli olanlara sağlık, sıhhat ve afiyetler dilerim. Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çiçeği burnunda, mesleğinin baharında hain terör örgütü mensuplarınca hayattan koparılan, şehit edilen Aybüke öğretmenimize ve diğer şehit öğretmenlerimize, ebedi aleme irtihal eden öğretmenlerimize Allah’tan gani gani rahmet dilerim. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Değerli Öğretmen arkadaşlarım! Öğretmen-öğrenci arasındaki ilişkiyi çok iyi ifade ettiğini düşündüğüm “Ben Bir Gülüm Öğretmenim” şiiri ile konuşmamı bitirmek istiyorum;

Ben bir gülüm, sen bahçıvan;

Çok açarsam eser senin,

Mis kokarsam hüner senin

Ama bir de soldurursan

Günah senin, günah senin öğretmenim…

Ben elmasım, sarraf sensin

Pırlantaysam, emek senin

Parlıyorsam yaldız senin

Ama bir de parçalarsan

Kırık senin, kırık senin öğretmenim…

Ben boş defter, kalem sensin;

Doğru yazsan yarın senin,

Güzel yazsan ikbal senin

Ama bir de karalarsan

Vicdan senin, vicdan senin öğretmenim…

Ben öğrenci, sen öğretmen;

Başarırsam hüner senin,

Kazanırsam zafer senin

Ama birde kaybedersem

Yok diyecek başka sözüm;

Yorum senin, yorum senin öğretmenim

Günün Kutlu Olsun Öğretmenim”

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen kutlama programı, adaylığı kaldırılan öğretmenleri yemin töreni, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin verilmesi, müzik dinletisi ve resim sergisi ile sona erdi.

Pandemi tedbirlerinin uygulandığı anma törenine Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Cumhuriyet Savcısı İsmet Turgut Gülsen, İlçe Emniyet Müdür V. Burak Gülcan, Jandarma Komutanı J.Ü.Tğm. Nuri Uyar protokol üyeleri, daire amirleri ile siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, okul idarecileri ve vatandaşlar katıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın