ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta PTT’den dağıtılan sosyal yardımlar evlere teslim edildi

Osmancık’ta 1.000 TL nakdi yardım geçtiğimiz hafta sonu hanelere ulaştı. 1011 kişi sosyal yardımdan faydalandı.

Kovid-19 salgınının ekonomiye olumsuz etkilerinin bertaraf edilmesinin amaçlandığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında 1.000’er TL nakdi destek ödemeleri 19 Nisan Pazar günü başlamıştı. Bu kapsamda Osmancık’ta PTT dağıtıcıları tarafından aynı gün 1011 kişiye yardım paraları elden ulaştırıldı.

Öte yandan, Osmancık Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek gurubunda yer alan Jandarma, Emniyet, MEM, Müftülük ve PTT personelleri faz 1 kapsamında  65 yaş aylıkları ile sosyal yardım ödemelerinden faydalanan 3 bin kişiye de ikametlerinde yardım paralarının teslim ediliği öğrenildi.

1000 TL sosyal yardım programının 3’üncü fazına başvurular başladı

Sosyal yardım programının 3’üncü fazı için başvurular e-Devlet üzerinden başladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Programı E-Devlet Duyurusunda; “Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır.

3. fazda ise, e-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

0 olan vatandaşlarımızın Pazartesi,

2 olan vatandaşlarımızın Salı,

4 olan vatandaşlarımızın Çarşamba,

6 olan vatandaşlarımızın Perşembe,

8 olan vatandaşlarımızın Cuma günlerinde başvuruları alınacaktır.

Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

Bilgilerinize sunarız.” denildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın