ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

OSMANCIK’TA TOKİ BİNALARINI SEL VURDU

Çorum’un Osmancık ilçesinde akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

Çorum’un Osmancık ilçesinde bu gün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış nedeniyle Koyun Baba Mahallesi’nde yeni yapılan 4.Etap TOKİ binalarının 6 bloğun bodrum katı gelen sel nedeniyle su basarken, Kandiber Kalesi’nden de Çorum Caddesine kaya parçaları düştü.

Sağanak yağış nedeniyle Koyun Baba 4.etap TOKİ konutlarından B1-5, B1-6,B1-7 bloklarının bodrum katları suyla dolarken, B1-8, B1-9 ve B1-10 blokları da selden hafif şekilde etkilendi. TOKİ yönetimi duruma hemen müdahale ederek selden zarar gören 6 bloğun elektriğini kesti.

 “BELEDİYENİN TEK BİR KEPÇESİ VAR NE YAPSAK Kİ” 

Yönetim üyelerinde Yasin Ayal, yağışla birlikte harekete geçtiklerini belirterek; “Sağanak yağış esnasında hemen duruma müdahale ederek 15 bloğun tamamının elektriğini teknisyenimiz ile birlikte kestik. Hemen akabinde YEDAŞ’ı aradık ve selden zarar gören 6 bloğun elektrikleri kesilerek blokların önüne set çekilmesi için belediyeyi aradık.

Bize “belediyenin tek bir kepçesi var ne yapsak ki” denilince, ilçede bulunan özel bir hafriyat şirketini arayarak kepçe istedik ve hemen şirketten gelen kepçe ile set çalışmalarına başladık. Şuan 6 bloğun arkasına selin geldiği yönde toprak set çekilmeye başladı. Durum şuan kontrolümüz altında “dedi.

BARAJ MANZARALI ACİL SATILIK TARLA

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın