ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta Veliler Müdüre İsyan Etti

Osmancık’ta Veliler isyan etti.  Veliler “Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü gidene kadar çocuklarımızı antrenmanlara göndermeyeceğiz” dediler.

Osmancık’ta birçok dalda sportif faaliyetlerin yapıldığı Ada spor Kompleksinde bir araya gelen veliler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah Küçükgöz’ün kendisini spor salonunun sahibi gibi davrandığını iddia ederek tepki gösterdiler.

Öğrencilerin ve sporcuların daha sağlıklı bir ortamda spor eğitimi almaları ve antrenman yapmaları için kullanılan spor kompleksinin amacına uygun idare edilmediğini belirten veliler önemli iddialarda da bulundular.

Açıkgöz’ün tasvip edilmeyen idareciliğinden dolayı fahri antrenörlerin pes ettiğini belirten veliler; “İlçe spor müdürü bu merkezi sahiplendi. Kendisinden habersiz hareket edilmesini istemiyor. Çocuklarımızın antrenmanlarını izlemek için salona gelen biz velilere bir şeyler aldırmaya çalışıyor.

Badminton, güreş, atletizm, futbol, okçuluk gibi spor dallarında çocuklarımızın spor eğitimi almaları için buraya gönderiyoruz.  Çocuklarımız sert zeminde oynamak zorunda kalıyor çünkü Çorum’dan getirilen çim depoda çürümeye bırakıldı.

Sabah saatlerinde antrenman yapılmasın diye salonun anahtarlarını yanında götürüyor. Duşlar uzun süre kilitli kaldı. Bununla ilgili yaptığımız şikayet sonucunda Milletvekilimizin sayesinde kilitler açıldı.

Ayrıca gönderilen tüm malzemeleri çocuklarımız ve salon için değil farklı amaçlar için kullanıyor. Forma malzemelerini çocuklarımızın üzerinde görmemiz gerekirken kendisini ziyarete gelenlere vererek amacının dışında kullanıyor.

Merkezde tavuk besleniyor ama yumurtasını kendisi götürüyor. Daha öncede yapılan haksızlıklara karşı kendisinden şikayetçi olduğumuzu üstlerine bildirmeye çalıştık. Soruşturma açıldı. Soruşturma sonuçlanmadan kimin ne dediğine bir şekilde ulaşıyor.

Çocuklarımıza spor eğitimi veren geleceklerinin şekillenmesinde katkısı olan antrenörlerimize yapmadığı baskı kalmadı. Salonda en ufak tahribat olsa ya çocuklarımızı ya da antrenörlerini suçluyor. Hem çocuklarımız hem de antrenörleri stresli bir ortamda çalışmalarını sürdürüyor. Her an iftiraya maruz kalma korkusuyla karşı karşıya kalmak istemeyen fahri antrenörlerimizde pes etti. Maç takvimi yaklaşıyor Haziranın gibi maçlar başlayacak ama çocuklarımız antrenman yapamaz duruma geldi.

Çocuklarımız ve biz veliler açısından sorun teşkil eden bu durum çözülene kadar çocuklarımızı antrenmanlara göndermeyeceğiz.  Her gün bir iftiraya maruz kalmak istemiyor çocuklarımız. Burası özel mülkiyet değil. Burada spor eğitimi alan çocuklarımızın yani biz velilerin alım gücüde belli.” diyerek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü yönetimine tepki gösterdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın