ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta zeytin hasadı başladı

Osmancık’ta alternatif tarım için yetiştirilen zeytinler hasat edilmeye başlandı.

Yaklaşık 20 yıl önce Osmancıklı bir girişimci tarafından alternatif tarım için dikilen zeytin ağaçları bu yılda meyvesini bol bol verdi. Çiftlikler Mahallesi’nde ki arazisinde 250 adet zeytin ağacı yetiştiren girişimci zeytin hasadına başladı.

Osmancık’ın zeytin yetiştiriciliğine elverişli arazi ve iklim yapısına sahip olduğunu belirten Osmancıklı girişimci, hasat ettiği zeytinleri kendi imkanları ile işleyerek sofralık hale getirirken ailesinin ve çevresinin zeytin ihtiyacını da karşılıyor. Girişimci çiftçilerimizin de yeni zeytin bahçeleri kurmalarının teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

Şehitler anısına zeytin fidanı

Osmancık’ın iklim yapısına ayak uyduran zeytin fidanları Mart 2019’da da Osmancık Belediyesi ve Osmancık Gazeteciler Cemiyeti işbirliği ile 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünde, şehit düşen askerimizin anısına park ve ilçede çevre düzenlemesi yapılan muhtelif alanlara dikilmişti.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın