ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ta anız yangınları başladı!

Osmancık’ta hasadı biten tarlalardaki anızlar yakılmaya başlandı. Anız yangınlarından rahatsız olan vatandaşlar ise yetkilileri göreve davet etti.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Osmancık’ta tarlası olan vatandaşlar hasattan kalan tortuları temizlemek için çalışmalara başladı. Tarlalarındaki anızları ateşe verip yakanlara ise vatandaşlar tepki göstererek yetkilileri göreve davet etti.

İlçe merkezine yakın tarlalardaki anızların yakıldığını gören ve Whatsapp İhbar Hattımıza ulaşan bir vatandaş sorumsuzca ve tedbir alınmadan yakılan ateşlerin yangınlara neden olabileceğini belirterek; “Sorumsuzca ve tedbir alınmadan yakılan ateşler toprak içinde ve üzerinde bulunan bütün canlılara zarar verdiği gibi, havayı kirletir, toprağı öldürür. Özellikle de evlerin bulunduğu yerlerde yakılan anız ateşleri telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir.

 

Bunu yakanlar insan olamaz, Müslüman hiç olamaz. Yetkilileri göreve davet ediyorum. Yetkililer görevlerini yapmazlarsa konuyu İçişleri Bakanlığı’na kadar taşıyacağım” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın