ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’taki metruk binalar tehlike saçıyor

Osmancık’ta vatandaşlar mahalle aralarında bulunan metruk binaların yıkılmasını veya önlem alınmasını istiyor.

Osmancık’ta yıllar önce yapılmış ve bakımsızlıktan dolayı yıkılmaya yüz tutmuş binalar tehlike saçıyor.   İlçe halkı birçok mahallede bulunan metruk binaların yıkılmasını veya önlem alınmasını istiyor.

İlçeye bağlı birçok mahallede olduğu gibi Cumhuriyet Mahallesi’nde de bulunan ve kullanılmayan metruk binalar vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor. Mahalle sakinleri binaların her an yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu belirterek, zaman zaman çocukların bu binalarda saklambaç oynadıklarını, bu nedenle de büyük tehlike arz ettiğini ifade etti.

Osmancık Belediyesi tarafından binaların mal sahiplerine konu hakkında uyarıda bulunmasını gerektiğini ifade eden mahalleli, insanların yaşamadığı binaların yıkılması gerektiğini savundu.

Evlerinin yanında da bulunan metruk binalar nedeniyle, çocuklarını, okula, bakkala, oyun oynamaya,  korkarak gönderdiklerini belirten mahalleli; “ Mahallemizde, evlerimizin hemen yanı başında yıllar önce yapılmış ve bakımsızlıktan dolayı yıkılmaya yüz tutmuş eski ve metruk binalar var. Mahallemizdeki çocuklar her an yıkılabilecek bu binalarda saklambaç oynuyorlar.  Çocuklarımızı, okula, oyun oynamaya, bakkala rahat gönderemiyoruz. Çürüyen binalar sokaktan gelip geçenler içinde tehlike oluşturuyor.

Belediyemizin mal sahiplerine konu hakkında uyarıda bulunması gerekiyor. Bu konuda yetkililer gerekli adımı atmalı. Bu tehlikeli durumun bir an önce son bulmasını istiyoruz” şeklinde konuştular.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın