ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’taki metruk evler korkutuyor

“Osmancık’taki metruk binalar tehlike saçıyor” başlıklı haberimiz ardından vatandaşlar tarafından haber hattımıza ve gazetemizin idarehanesine benzer ihbarlar gelmeye başladı.

7 Haziran 2019, 1134 sayılı gazetemizde Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin, çocuklarının can güvenliğini tehlikeye sokan metruk evlerle ilgili şikayetlerini gündemimize almıştık.

Haberi yayınlamamızın ardından saatler içerisinde ilçeye bağlı diğer mahallelerde yaşayan vatandaşlardan da benzer ihbarlar almaya başladık.

Mahallelerinde bulunan metruk binaların tehlike saçtığını ihbar eden vatandaşlar, Osmancık Belediyesi tarafından binaların mal sahiplerine konu hakkında uyarıda bulunmasını gerektiğini ifade ettiler.

Yaya ve araç trafiğinin en yoğun olduğu ilçe merkezinde birçok metruk bina bulunduğunu belirten Karakaşlar Traktör sahibi İzzet Karakaş Ulucami Mahallesi’nde işyerlerinin hemen bitişiğinde bulunan metruk evin çatısından kiremitlerin düşerek tehlike arz ettiğini söyledi.

Karakaş, yıllar önce terkedilen, bakımsızlık nedeni ile her gün biraz daha çürüyen metruk binanın çatısında bulunan kiremitlerin kendiliğinden düşerek bir çocuğun can güvenliğini tehlikeye attığını belirtti.

Karakaş; “Metruk bina hemen işyerimizin yanında bulunuyor.  Binadan düşen kiremitler yayalar ve araçlar için tehlike arz ediyor. Geçtiğimiz günlerde binadan düşen kiremitler neredeyse oradan geçen bir çocuğumuza isabet edecekti. Allah korudu“diyerek tehlikenin boyutunu anlattı.

İlçede bir çok mahallede bulunan metruk binalarla ilgili yapılan şikayetlerden biriside Hıdırlık Mahallesi sakinlerinden geldi.

Hıdırlık Mahallesi’’nde yaşayan bir vatandaşımız “Hıdırlık Mahallesi Çatma Sokak uğrayan yok maalesef.  Kaç kere şikayet ettik uyardık. Fen İşleri sağ olsun açık işleyen yola, yeni imarda yol görünmüyor bu sebepten hizmet veremeyiz diye cevap yazdılar. Hala sokağımıza hizmet bekliyoruz” şeklinde serzenişte bulundu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın