ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’taki Sahabe Türbesi Ortaya Çıkarılacak

Peygamber Efendimizin su testisini taşıyan sahabe İbriktar Hazretlerin Osmancık’taki türbesinin ortaya çıkarılması için çalışmalar başlatılacak.

Osmancık Belediye Meclisi 2019 yılı Kasım ayı olağan toplantısı için, 04.11.2019 Pazartesi günü saat 16:00 da gündemde yazılı konuları görüşmek üzere, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör başkanlığında üyeden; Hüseyin Cebeci, Kemal Arslan, Seher Kökez, Mahmut Atmaca, Şeref Keskin, İsmail Akgöl, Ahmet Özoğlu,  Fatih Ergün, Hilmi Ünver, Kadriye Sekili, Lutfullah Çuhacı, Ramazan Çalışkan, Özcan Göbel, Kadir Delibaş Ve Kemal Yücel Kurşun’un katılımıyla meclis salonunda toplandı.

Kasım ayı toplantısında Osmancık Kent Konseyinin Peygamber Efendimizin su testisini taşıyan sahabe İbriktar Hazretlerin Osmancık’taki türbesinin ortaya çıkarılması konusundaki kararı okunarak meclise sunuldu.

Okunan kararda “ İlçemize maddi ve manevi anlamda katkı sağlayacağı düşüncesi ile halkımızın talebi üzerine  Osmancık Kızılırmak Mahallesi Adnan Menderes Caddesi ile Çorum Caddesi arasında kalan  ara sokakta bulunduğu araştırmalarımız neticesinde elde edilen, yürütme kurulu kararı ekinde bilgi ve belgeleri gönderilen Peygamber Efendimizin su testisini taşıyan sahabe  Hazreti İbriktar efendimizin türbesinin ortaya çıkarılması için  Osmancık Belediyesince gerekli işlemlerin yapılması” istendiği anlaşıldı.

Belediye Meclisinde yapılan görüşmeler ve değerlendirmeler sonucunda konunun ön inceleme ve araştırma yapılmak üzere Kültür ve Sosyal İşler Komisyonuna havalesine oy birliği ile karar verildi.

Buna göre Kızılırmak Mahallesi Adnan Menderes Caddesi ile Çorum Caddesi arasında kalan ara sokakta Peygamber Efendimizin su testisini taşıyan sahabe İbriktar Hazretlerin türbesinin ortaya çıkarılması konusu ön incelemenin ardından yeniden ele alınarak nihai karar verilecek.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın