ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

“Osmancık’taki Yer Altı Şehri”

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Bayram Dergisi Çıkaracak. Derginin Geliri Öğrencilere Burs Olarak Verilecek

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti önemli bir proje imza atarak Ramazan Bayramına özel “Bayram Dergisi” çıkaracak. Dergide “Osmancık’taki Yer Altı Şehri” konu edilecek.

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti aktif çalışmaları kapsamında yönetim kurulu kararı alarak Ramazan Bayramı’nda Bayram Dergisi çıkaracak.  Bu yıl ikincisi çıkarılacak olan derginin reklam gelirinin öğrencilere burs olarak verilmesi Cemiyet yönetimi tarafından kararlaştırıldı.

50 sayfa çıkarılması planlanan Bayram Dergisi’nde Osmancık’ın dinamiklerini, değerlerini, tarihi şahsiyetlerini, kültürünü ve özellikle arşiv niteliği taşıyan ve şimdiye kadar gün yüzüne çıkmamış Osmancık’taki Yer Altı Şehri yansıtılacağı gibi üniversite öğrencilerine de katkı sağlayacak.

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti başkanı Bilal Çevrim konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Cemiyetimizin kurulduğu yıl olan 2017’de yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte, Bayram Dergisi çıkarma fikrinin olgunlaşması ile birlikte, ilk sayımızı 1 Eylül 2017 Kurban Bayramı’nda çıkardık.

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti bir meslek teşkilatı olmanın da ötesinde Osmancık’ı tanıtan, ilçemizi daha ileriye taşıma çabalarına katkı koyan bir kurum olma hedefini taşıyor. Bu nedenlerden ötürü hazırlayacağımız Bayram Dergisi’nde Osmancık’ın dinamiklerini, değerlerini, tarihi şahsiyetlerini, kültürünü ve özellikle arşiv niteliği taşıyan ve şimdiye kadar gün yüzüne çıkmamış Osmancık’taki Yer Altı Şehri’nin yansıtılacağı zengin bir içerik, farklı bir tasarım, geniş bir dağıtım planı hazırlayarak çalışmalarımıza başladık.

İlk sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da kurum, kuruluş, esnaf, ve firmalarımızdan alınacak olan reklam ve bağışlar Üniversite eğitimi gören öğrencilere burs olarak geri dönecektir.

Bayram Dergisi’nde ele aldığımız konular, Osmancık’ın tanıtımını ön plana taşıdığı kadar, Osmancık’ın geleceğini de ilgilendiriyor. Parlak kuşe, lake kapak basılacak dergi Türkiye geneline ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Hemşehrilerimizin bu bayramı, Bayram Dergisi okuyarak geçirmelerini diliyoruz” dedi.

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda yılda iki defa çıkarılması kararlaştırılan derginin ilki 1 Eylül 2017 Kurban Bayramı’nda çıkarılmış geliri ise 10 Üniversite öğrencisine burs olarak verilmişti.

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti’nin Bayram Dergisi’nin ilk sayısında Osmancık’ın sloganına kaynak olan üç sadrazamımıza geniş yer verilmişti.

Şehrimize sloganını kazandıran sadrazamların tanıtıldığı bölümde  Baltacı Mehmet Paşa, Koca Mehmet Paşa ve İmamzade Halil Paşa’dan bahsedilerek “Neden Sadrazamlar Şehri?  adının konulduğu anlatılmıştı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın