ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Osmancık’ın Otopark İhtiyacı Böyle Karşılanacak

Osmancık Belediyesi ilçe merkezindeki metruk binaların yıkımına tüm hızıyla devam ediyor.

Osmancık’ta insanların can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan ve ilçe estetiğine zarar veren 15 metruk bina Osmancık Belediyesi tarafından yıkılırken, geri kalan metruk binalarında en kısa sürede yıkılacağı öğrenildi.

Osmancık Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan metruk binaları haftanın Salı günü sırasıyla yıkıyor. İlçe halkının can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan, içerisinde yaşam bulunmayan metruk binalardan 15’ni yıkan Osmancık Belediyesi Mahalle Muhtarları ile koordineli çalışarak tespit edilen diğer metruk binaların yıkımına devam edecek. Yıkılan metruk binalardan boşalan alanların ise ihtiyaç halinde otopark olarak değerlendirileceği öğrenildi.

İlçeyi metruk binalardan temizlemeye devam edeceklerini belirten Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ; “Şehrimizi metruk yapılardan temizlemeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için tehlike arz eden, kullanılmayan metruk yapılar yıkılıyor. Yıkılan yapıların yerleri otopark olarak değerlendiriliyor.” şeklinde konuştu.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın