ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Pazarda Ramazan hareketliliği

Osmancık’ta Perşembe günleri kurulan sebze pazarında hareketlilik başladı.  Pazarcı esnafı bu hareketliliği Ramazan ayının gelmesine bağladı.

Osmancık’ta ilçe spor kompleksinin yanındaki alanda haftanın Perşembe günleri kurulan sebze pazarında hareketlilik başladı.  Pazarcı esnafı yaşanılan hareketliliği Ramazan ayının gelmesine bağlayarak bir önceki haftaya göre tezgahlarda fiyat artışının olmadığını kaydetti.

Sattıkları ürüne göre ifadeleri değişen esnafın bir kısmı pazardaki hareketlilikten memnun kalırken bir kısmı ise pazardaki hareketliliğin satışlara yansımadığını belirterek satışların durgun olmasından yakındı.

Pazarda 2 poşeti zor doldurabildiklerini belirten bir vatandaşımız ise “ihtiyacımız kadar değil paramızın yettiği yere kadar alabiliyoruz. Birer kilo sebze almış olsak 35-40 liradan aşağı tutmuyor. Bunun bakliyatı var, bunun yumurtası var, yağı var tuzu var. Bir kilo yerine yarım kilo almakla yetiniyoruz.” dedi.

Köyde yaşayan kilo kilo, ilçede yaşayan 1 kilo alıyor

Perşembe Pazarında Bakliyat satışı yapan esnaf köyden gelen vatandaşların kilo kilo, ilçede yaşayan vatandaşların ise yarım kilo, 1 kilo olmak kaydıyla alışverişlerini yaptıklarını ifade etti.

Köyden gelen vatandaşların bakliyat ihtiyaçlarını en az birkaç aylık yaparak giderdiklerini belirten esnaf, ilçede yaşayan vatandaşların ise en az birkaç günlük yetecek kadar alışveriş yaptıklarını belirtti.

Yeşil sivri biber 7 lira 50 kuruş

Pazarda fiyatlar bu şekilde   (09.05.2019 )

Patates, Domates, Taze Fasulyenin kilosu 5 lira,  Kuru Soğanın kilosu 3,50 lira, Sivribiber kilo 7,50 lira, Patlıcan kilo 2 lira,  Maydanoz demeti 1,50 lira, Kabak kilo 1,50 lira, Bulgur kilo 4 lira.

Osmancık sebze pazarında kilosu 7 lira 50 kuruşa satılan yeşil sivri biber ise cep yakmaya devam ediyor.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın