ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

”Pirinç Tarlalarından Yükseköğretime, Birlikte Başaracağız Osmancık”

”Pirinç Tarlalarından Yükseköğretime Birlikte Başaracağız Osmancık”  İş birliği protokolü imzalandı.

Osmancık eğitiminin geliştirilmesi için Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen ”Pirinç Tarlalarından Yükseköğretime, Birlikte Başaracağız Osmancık” İş birliği protokolü  kaymakamlık toplantı salonunda imzalandı.

İmza töreninde konuşan Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan “İlçemizin akademik başarısına katkı sunmak, kültürel, maddi ve manevi değerlerimizin yaşatılması, öğrencilerimizce bilinirliğinin artırılması amacıyla başlattığımız ‘Pirinç Tarlalarından Yükseköğretime Birlikte Başaracağız Osmancık” projemizin herkese hayırlı olmasını diliyorum.  Bu noktada eğitime desteğinden dolayı Osmancık Belediye Başkanımız nezdinde tüm ekibe teşekkür ediyorum” dedi.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör “İlçemizde eğitim gören öğrencilerimizin daha iyi yetişmesi, değerlerimizi daha iyi öğrenmesi için Millî Eğitim Müdürlüğümüze katkı sunmaya devam edeceğiz. “dedi

‘Pirinç Tarlalarından Yükseköğretime Birlikte Başaracağız Osmancık” projesi yürütücülüğü görevi adına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel yaptığı konuşmada ; “Bu akademik başarıyı artırıcı çalışmamıza desteklerinden dolayı başta ilçe Kaymakamımız Hakan Alkan’a, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ve ekibine, bu projeyi benimseyip uygulamaya koyan Şube Müdürüm Barış İpek ve yürütme kurulu ekibine, alanda uygulayıcı yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım “dedi.

İmza töreninde  ‘Pirinç Tarlalarından Yükseköğretime Birlikte Başaracağız Osmancık” projesinin temel amacı hakkında da bilgi verilerek “İlçemiz 8 ve 12.sınıflarının LGS VE YKS sınavlarında başarısını artırarak ilçemizin bu sınavlardaki başarısını artırmaktır. kapsamında her ay belirlenen takvim doğrultusunda 8 ve 12. Sınıflara yönelik  deneme sınavı yapılarak ilçedeki öğrencilerin durumları tespit edilerek bununla ilgili çalışmalar yapılacaktır. Proje kapsamında ilçedeki tüm ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında okuyan öğrenciler ile Halk Eğitim Müdürlüğünde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devam eden öğrenciler katılacaktır. Deneme cevap anahtarı aynı gün, sınav sonuçları ise sınavdan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi sitesinde yayınlanacaktır.

‘Pirinç Tarlalarından Yükseköğretime Birlikte Başaracağız Osmancık” projesi kapsamında deneme sınavları, gezi ziyaretleri, kariyer günleri ve kişisel gelişim seminerleri düzenlenmektedir.” denildi.

İmza törenine, Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü M.Barış İpek ve Proje tedarikçisi Murat Boyacı katıldı.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.  

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın