ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

POTUK;“BİZ TÜRKİYE´NİN SENDİKASIYIZ”

Türk Eğitim-Sen Osmancık Şube Temsilciliği Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen’in, Osmancık’ta her yıl üye sayısını düzenli olarak artırarak 2020 yılında 335 üyeyle yetkili sendika olduğu bildirildi.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Türk Eğitim-Sen Osmancık Şube Temsilciliği tarafından yapılan yazılı açıklamada ilçe temsilcisi Mustafa Potuk tarafından sözleşme imzalarının atıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada Genel Başkanlığını hemşerimiz Talip Geylan´ın yaptığı Türk Eğitim-Sen’in Osmancık´ta yetkisini perçinlediği, eğitim çalışanlarının yetki konusunda Türk Eğitim-Sen´i tercih ettiği hazırlanan bir grafikle ifade edildi.

ACİL SATILIK TARLA

Potuk; “İktidarlar gelip geçici, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bakidir”

İlçe Başkanı Mustafa Potuk, yönetim kurulu adına yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi; “Eğitim çalışanı arkadaşlarımızın, sendikamız Türk Eğitim-Sen´e gösterdikleri bu teveccühe teşekkür ediyorum. Onurlu ve dik duruşlarından dolayı onları kutluyorum. Eğilmediler, bükülmediler; her türlü baskıya, yalana, riyakârlığa rağmen  ‘Adam gibi sendikacılığın yanındayız.’ dediler. 15 Temmuz 2020 tarihi itibariyle ilçemizde görev yapan eğitim çalışanlarının %54´ünün teveccühüyle 335 üyeye ulaşan sendikamız, yetkili sendika olmuştur. Bu rakam, ilçemizde bir sendikanın bugüne kadar ulaştığı en yüksek üye sayısı rakamını daha da yukarılara çektik. Sendikamız, bugün itibariyle en yakın sendikadan tam 137 üye daha fazla üyeye sahiptir.

Eğitim çalışanları sendikacılığın ne anlama geldiğini ve nasıl yapılması gerektiğini tercihleriyle bir kez daha net bir biçimde ortaya koymuştur. Bu başarıda en büyük pay, bizimle birlikte gece gündüz demeden koşturan okul temsilcilerimiz ve üyelerimizindir. Hepsine yönetim kurulum adına tekrar teşekkür ediyorum.

Türk Eğitim-Sen kurulduğu günden itibaren istikrarını devam ettirmiş, ilkelerinden taviz vermemiştir. Milletine ve ülkesine olan sevdasından vazgeçmemiştir. Şu iktidara veya bu partiye göre politika belirlememiştir, bundan sonra da hakkı tutup kaldırma noktasında çalışmalarına devam edecektir.

ACİL SATILIK ÇELTİK TARLASI

Türk Eğitim-Sen´liler çok iyi bilmektedirler ki iktidarlar gelip geçicidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bakidir. Hepimiz tarih sürecinde bu ülkeye hizmet etmek, evlatlarımıza güçlü ve müreffeh bir Türkiye bırakmakla mükellefiz.  Baskılara boyun eğmedik. Emek ve hak söz konusu olduğunda önce ülkemiz dedik sonra ekmeğimizin ve alın terimizin mücadelesini verdik.

Bu yetkiyle birlikte sorumluluklarımız artmıştır. Bu sorumluluğumuzun yönetim kurulu olarak idrakindeyiz. Her halükârda üyelerimizin ve tüm eğitim çalışanlarımızın yanında dün ve bugün olduğu gibi yarın da olmaya devam edeceğiz. Korkmadan, yılmadan, ilkeli, onurlu bir şekilde hak ve emek mücadelemize devam edeceğiz. Milli değerlerimiz ve milli birliğimizden asla taviz vermedik, vermeyeceğiz. İlkeli mücadeleci ve bağımsız bir sendikacılık yapmaya devam edeceğiz. Eğitim çalışanı dostlarımız bu konuda rahat olsunlar. Onlar bize desteklerini sürdürdüğü ve yanımızda oldukları sürece hep birlikte etkili ve yetkili sendikanın gücünü Osmancık´ta göstereceğiz.

 “Biz Türkiye´nin sendikasıyız”

Mücadelemiz kırmadan, bölmeden, yıkmadan, kurumlarla çatışmadan yasal çerçevede olacaktır. Çünkü biz Türkiye´nin sendikasıyız. Türk Eğitim-Sen, sendikacılık alanında kendisini ispat etmiş bir markadır. Davamız ekmek davası sevdamız memleket sevdası, diyoruz. Bizim ilkemiz, önce ülkemiz.

Bu başarının üyelerimize, eğitim çalışanlarına, Osmancık´ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Bu şehrin geleceğine yön verecek olan eğitim çalışanlarına bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor onların her zaman yanında olacağımızı hassaten kamuoyu önünde ifade etmek istiyoruz. Türk Eğitim-Sen ailesi olarak Osmancık´ta açık arayla aldığımız bu yetkinin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasın diliyoruz.”dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın