ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Proje hazır! Eski Hükümet Konağı Alanı Park Olacak

Osmancık halkının yoğun bir şekilde üzerinde durduğu “Eski Hükümet Konağı Alanı Park Olsun” talebi için adımlar atıldı.  Osmancık Belediyesi alan için proje hazırlattı.

Osmancık’ta 1949 yılında inşa edilen ve 55 yıl kamu kurumlarına hizmet verdikten sonra 2004 yılında yeni Hükümet Konağı’nın hizmete girmesiyle 2014 yılına kadar atıl vaziyette duran ve aynı yıl yıkılan Eski Hükümet Konağı’nın alanı için vatandaşların park yapılsın talebi yetkilileri harekete geçirdi.

  • 1949 yılında inşa edilen bina 55 yıl kamu kurumlarına hizmet vermişti. 2004 yılında atıl durumda kalan bina belediye binası projesi kapsamında 2014 yılında yıkılmıştı.

Mevcut alanın dokusu itibari ile yeşil alan için çok uygun bir alan olduğunu söyleyen ilçe halkı uzun zamandır Eski Hükümet Konağı alanının yeşil alan olarak ilçeye kazandırılması için yetkililerden somut adım bekliyordu. Vatandaşların beklediği adım hazırlanan proje ile atılırken projenin adı “Türk Devletleri Parkı” oldu. Yaklaşık 8 bin m² alan üzerine yapılacak projede;

Türk Devletlerinin Bayrakları, bilgileri ve Asker maketleri, Türk Bayrağımızı simgeleyen kırmızı havuz, kafeterya ve teras, çocuk oyun alanı, kameriye ve banklar, yürüyüş yolları, peyzaj donatıları, alan çevresi boyunca yaklaşık 100 araçlık cep otoparklar, mevcut bitkiler korunarak, ilave bitki ve çiçek çeşitleri bulunacak.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın