ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Sağlık Bakanı Koca: Virüsün yayılma hızı azalmadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferansla gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunuyor. Bakan Koca bu hafta sonu yapılacak olan YKS öncesinde ailelere seslenerek: “Sınav günü, okul önlerindeki yığılmaların daha az olmasını umuyoruz. Ailelerden sınav merkezinin uzağında beklemelerini rica ediyoruz “dedi.

Gazetecilerin de sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarının satır başları şöyle;

Koronavirüsün oldukça zor, pek çok bilinmezi beraberinde getirdiği bir dönemini aştığımız konusunda bir iyimserlik içindeyiz.
Tedbire daha az ihtiyaç duyulacak dönemi, şimdi uyguladığımız tedbirlerle hazırlıyoruz.
Maske kullanmamak kişisel hukukun ihlalidir. Virüs maske kullanmamızı zorunlu kılıyor.
Hastalık riskine karşı bazı kontrol mekanizmalarını devam ettirmeliyiz. Tedbirlere uymak normale dönüş yolunu kısaltacaktır.
Virüsün yayılma hızında azalma olmamıştır. Virüsün hasta etme gücünde azalma olduğu konusunda ise bilimsel bir kanıt yoktur.
Mevcut şartlarda büyüklerimiz ve kronik hastalığı olanlar, virüse karşı halen risk grubundadır.

BARAJ MANZARALI ACİL SATILIK TARLA

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili de açıklamada yapan Sağlık Bakanı Koca, “Yığılmanın daha az olacağını umuyoruz. Ailelerin sınav merkezinin uzağında beklemelerini, gruplar oluşturmamalarını rica ediyoruz.” dedi.

Bakan Koca, “Sınavın, ne getireceği meçhul bir zamandansa şimdi yapılmasına ilgili kurullar tarafından karar verilmesi doğru görünmektedir.” ifadelerini kullanarak tüm hayatın yeniden sağlık kazanmasının, eski temposuna yaklaşmasının vaka sayılarının kontrol altında tutulmasına bağlı olduğunu kaydetti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın