ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Sağlık Bakanlığından Osmancık’a 1 ambulans

Sağlık Bakanlığı tarafından biri Osmancık’a olmak üzere, Çorum’a 10 ambulans tahsis edildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından biri Osmancık’a olmak üzere, Çorum’a 10 ambulans tahsis edildi.  Acil sağlık hizmetlerinde kullanılacak olan yüksek donanımlı ambulanslar İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen anahtar tesliminin ardından göreve başladı. Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, 112 Acil Sağlık hizmetlerini vatandaşlara daha kaliteli ve daha hızlı şekilde ulaştırmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Sağlık Bakanlığı onayı ile 2019 yılı içerisinde 2’si il merkezinde, 1’er tane Osmancık, Mecitözü, Kargı olmak üzere 5 adet Acil Sağlık Hizmetleri istasyonunun faaliyete geçeceğini dile getiren Sobacı, tahsisi yapılan 10 ambulansla birlikte tam donanımlı acil yardım ambulans sayısının 64’e yükseldiğini, bu ambulanslardan 2 tanesinin kar paletli ambulans, 1 tanesinin obez yoğun bakım hasta ambulansı ve 1 tanenin ise 4 yataklı ambulans olduğunu dile getirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen törene Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ile Erol Kavuncu, İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, ÇESOB Başkanı Recep Gür, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay, İl Müftüsü Muharrem Biçer, bazı daire müdürleri ve İl Sağlık Müdürlüğü personeli katıldı

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın