ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Şehit Astsubay, adının verildiği okulda anıldı

Mardin’in Derik ilçesinde bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna’nın ismi, Osmancık’ta bir okula verildi. Şehit Astsubay Mutafa Ayna adının verildiği okulda anıldı.

Mardin’in Derik ilçesine bağlı Soğukkuyu köyünde bir evde arama yapmak üzereyken terör örgütü üyeleri tarafından kurulan hain pusuda şehit düşen Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna’nın ismi Anaokulu’na verildi. Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan ve 2006 yılında yıldız tip projeye uygun olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılıp, aynı sene eğitime başlayan Osmancık Anaokulu’nun yeni ismi Şehit Mustafa Ayna Anaokulu olurken, okulda anma töreni düzenlendi.

Anma törenine Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Jandarma Komutanı Nuri Uyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, İlçe Müftüsü Dr. Eyyup Aydın, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile şehidin annesi Gülsün ve babası Muzaffer Ayna ile yakınları katıldı. Davetliler okul müdürü Tuğba Yüktaşır, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılandı.

“Kalbimizdesin Mustafa Abi”

Tüm şehitlerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim ve edilen duanın ardından, anaokulu öğrencileri “Kalbimizdesin Mustafa Abi” yazılı pankart açarak şiir okudu. Ardından Şehidin biyografisi slayt gösterisi eşliğinde okundu, anı defterine ilçe kaymakamı Ayhan Akpay ve belediye başkanı Ahmet Gelgör duygu ve düşüncelerini yazdı.

Kaymakam Akpay, anı defterine yazdığı mesajda; “Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için şehit olan sayın Mustafa Ayna şehidimizin ruhu şad olsun. Çok değerli ailesi ve bütün milletimize sabırlar dilerim. Şehidimizin ismi inşallah sonsuza kadar yaşatılacak.” İfadelerine yer verdi.

Anma programı günün anısına çekinilen fotoğrafın ardından son buldu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın