ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Şehit Öğretmenler Osmancık’ta Anılacak

“Şehit Öğretmenleri Anma 2021 yılı etkinlikleri “Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Parkının açılışı ile birlikte gerçekleştirilecek.

Koyun Baba Mahallesine yapılan Şehit Aybüke Yalçın Parkı’nın açılışı yarın saat 10.30 yapılacak olan Şehitlik ziyaretinin ardından saat 11.00’da gerçekleştirilecek.  Şehit Öğretmenleri anma 2021 yılı etkinlikleri, Milli Eğitim Bakanlığı İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı(İLKSAN) ve Osmancık Belediyesi işbirliği ile Şehit Öğretmen Şehit Şenay Aybüke Yalçın parkında düzenlenecek programlarla anılacak.

İLKSAN’dan yapılan açıklamada;” Şehit Öğretmenleri anma 2021 yılı etkinlikleri, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın memleketi olan Çorum-Osmancık ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı(İLKSAN) ve Osmancık Belediyesi işbirliği ile düzenlenecek programlarla anılacak.

11 Eylül 1994 Akşamı, 1994/1995 Eğitim-Öğretim yılının ilk haftasında, Tunceli Mazgirt Darıkent beldesine taşeron terör örgütü mensuplarınca 40 kişilik bir grupla düzenlenen baskında; lojmanlarında akşam yemeği için bir araya gelen ve yemek yedikleri sofra başından kaldırılan 6 Öğretmenimiz(Vedat İnan- Iğdır- 25, Ali İhsan Çetinkaya- Diyarbakır- 29, Metin Kaynar-Antalya- 29, Buminhan Temizkan-Tarsus-27, Rüstem Şen-Elazığ/Ağın-29, Mustafa Karınca-Denizli- 32)  kurşunlanarak şehit edilmiş, hain terör örgütünce şehit edilen 6 Öğretmenimizin aziz hatıralarına izafeten her yılın Eylül Ayının 11. Günü, İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) tarafından tüm şehit öğretmenlerimiz adına  “Şehit Öğretmenleri Anma Günü” olarak belirlenerek,  taşeron terör örgütlerince bugüne kadar görevi başında şehit edilen 168 öğretmenimiz çeşitli etkinliklerle anılmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve İç Güvenlik mensuplarımızdan sonra hain terör örgütlerinin en çok hedef aldıkları meslek gurubu olan eğitim şehitlerimiz için düzenlenecek olan 2021 yılı anma etkinlikleri kapsamında; Osmancık Belediyesi tarafından inşa edilen “Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Parkı”nın açılışı yapılacak, Osmancık Beylerçelebi Camiinde Mevlid-i Şerif okutularak, etkinliklere iştirak eden vatandaşlarımıza ikramlarda bulunulacaktır. ”denildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın