ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

‘Senin 15 dakikan, başkasının bir ömrü olsun’

Osmancık’ta kan bağış kampanyası düzenlenecek.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim

 

Türk Kızılay’ı Osmancık Temsilciliği Kan Merkezi ‘Senin 15 dakikan, başkasının bir ömrü olsun’ sloganıyla kan bağış kampanyası düzenleyecek. İlçe temsilcisi Osman Sivritepe koronavirüs pandemisi nedeniyle hafta sonu alınan sokağa çıkma kısıtlamasından kan bağışçılarının muaf tutulacağını belirtti.

Kanver.org sitesinden veya 168’den randevu oluşturan vatandaşların 25-26-27 Aralık 2020 tarihlerinde Beylerçelebi Camii yanında kan bağışı için 11 ila 18 saatleri arasında konuşlanan Kızılay Kan Bağış Merkezi’ne gidebileceklerini belirten Sivritepe ; “Özelde pandeminin, genelde de kış koşullarının oluşturmuş olduğu şartlar nedeniyle bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kan bağışında bir düşüş yaşanıyor. Koronavirüs dışındaki hastalıklar, kazalar, belirlenmiş ameliyatlar nedeniyle kan ihtiyacı sürüyor. Sürekli kan alınması gereken talesemi, lösemi hastaları gibi insanlar var. Bunların da talepleri ihtiyaçları devam ediyor.

Kan bağışı yapmak isteyenler kanver.org web sitesinden randevu oluşturarak kısıtlamalardan sokağa çıkma yasaklarından etkilenmeden hafta sonu dahil olmak üzere kan bağışında bulunabilirler. Bu ortamlar sürekli sterilize edilen hekim kontrolünden insanların içeriye girdiği, hastaların olmadığı yerlerdir. Hafta sonu kan bağışında bulunan gönüllüler bağış işlemleri bitene kadar sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaklardır. “dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın