ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Sular çekildi, pislik ortaya çıktı

Osmancık’ta Kızılırmak’ta ki su seviyesi düşünce, nehir yatağındaki pislikler ortaya çıktı. Oluşan kirlilik görenlerin yüreğini sızlattı. 

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Osmancık’ta şehir merkezini ikiye ayıran Kızılırmak’ta su seviyesi düşünce, nehir yatağındaki pislikler ortaya çıkmaya başladı. Gelişi güzel atılan ve yosunlara takılan çöp dolu poşetler, çam, pet şişeler ve teneke kutular nehir yatağını çöplük haline getirirken, manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen çevreci vatandaşlar, nehrin bilinçsizce kirletilmesine tepki gösterdi.

Suyun çekilmesiyle birlikte görülen çöplerin yanı sıra, etrafa kötü kokularında yayıldığını belirten vatandaşlar, balık tutmaya çalışan insanlarında olduğunu söyleyerek “ Bu pisliğin içerisinde tutulan balıklar ne kadar sağlıklı olabilir ki” diye sorarak herkesi çevreye karşı duyarlı olmaya davet ettiler.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın