ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Sürüsüne bereket

Osmancık’ta emekli olduktan sonra keçi yetiştiriciliğini hobi edinen Yaylalı Mustafa (Mustafa Çelik) bir yandan keçi yetiştiriyor hem de onların etinden sütünden faydalanıyor.

Osmancık Belediyesi’nden emekli olduktan sonra bağ bahçe işleri ile uğraşan Mustafa Çelik 2 yıl önce hobi amaçlı giriştiği ve 10 Karakeçi ile başladığı işte 50 keçiye ulaştığını söyledi. Bu sayede doğa ile iç içe huzurlu ve sakin bir hayat yaşadığını söyleyen Çelik, “Emekli olunca evimin önünde bulunan bahçe ile uğraşmaya başladım.  Boş zamanlarımı değerlendirebileceğim bir uğraş ararken 2 sene öncede keçi yetiştirme merakım doğdu ve kendime 10 baş Karakeçi aldım ve çobanlığa başladım.  10 Karakeçi ile başladığım bu işte bu gün 50 keçiye ulaştım. Böylece hem zamanım değerlendirmiş oldum hem de doğa ile iç içe huzurlu ve sakin bir hayat yaşamaya başladım. Ayrıca keçilerin etinden sütünden ailecek faydalandığımız gibi eşe dosta da süt, yoğurt ikram ediyoruz. “dedi.

2 sene içinde beslediği keçilerin doğumundan ikiz bazen üçüz oğlak olduğunu söyleyen Çelik, onları elleri ile beslemeyi sevdiğini de sözlerine ekledi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın