ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Tecavüz davası ertelendi, anne isyan etti

Osmancık’ta 10 ay önce üvey amcası tarafından tecavüz edildiği iddia edilen N.Y’nin (15) davası ertelendi. Çorum 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 31 Aralık 2019 tarihinde görülen davanın ertelenmesinin kendileri üzdüğünü ve mağdur ettiğini anlatan anne H.Y. üvey amca M.Y’nin cezaevinde olmamasına tepki gösterdi. Hayatlarının zindana döndüğünü vurgulayan anne H.Y. “Büyüklerimize yalvarıyorum, başka çocukların da başka annelerin de bu acıyı yaşamaması için konuya duyarlılık göstersinler. ”dedi.

Duruşma tarihinin 3 ay sonraya ertelenmesine isyan eden anne H.Y; “İlk duruşma 24 Ekim 2019 tarihinde, ikinci duruşma ise 31 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Avukat tutmuş, mahkemeye bir şahit sunmuş ve Çorum 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava 26 Mart 2020 tarihine ertelendi. Kızım yaşadığı korku ve üvey babasıyla boşanacağımız düşüncesiyle erkek kardeşinin de kendisi gibi anne ve babasından ayrı yaşamaması için başından geçenleri bize anlatamamış bu yüzden de olayın üzerinden 5-6 ay gibi bir süre geçmişti. Bu süreye güvenerek, şuan elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. Bu durum hem kızlarımı hem de beni son derece üzüyor, hem benim hem de kızımın psikolojisi bozulmak üzere diyebilirim.

“Size soruyorum bir anne çocuğunun namusuyla oynar mı?”

Savunmasında da daha önce ortak olduğumuz ve ortaklığımızın bozulmasından dolayı kendilerine iftira attığımızı söylüyorlar. Elimizde sağlık raporu var, böyle iftiramı olur, size soruyorum bir anne çocuğunun namusuyla oynar mı?

Kızım ilk duruşmaya psikolog eşliğinde çıktı ve olanı biteni detayları ile anlattı. Bende detayları mahkeme salonunda öğrendim. Devlet korumasında şuan kızım ve devletin verdiği psikolog doktorumuz o gün mahkemede kızımı dinlemiş ve aynen şunları söyledi; “Çok net konuştu, tane tane konuştu, akli dengesi yerinde konuştu” demiş.

“Büyük kızımı da takip ediyor”

Tecavüze uğradığı iddia edilen kızı ile birlikte büyük kızının da üvey amcaları tarafından takip edilerek tacizlerin devam ettiğini iddia eden anne H.Y “Kızlarımın ikisi de tacize uğramaya devam ediyor ikisi de korkular içerisinde. Küçük kızım hiçbir şekilde evden çıkmak istemiyor, yaşadığı olaydan stres içerisinde ve psikolojisi bozulmuş şekilde artık saçlarını yoluyor. Aynı yerde yaşadığımız için kızım onu görmek istemiyor. Sokakta bir yerde göreceğim diye korkuyor. Okuluna devam edemedi ve şuanda dışarıdan okumaya başladı. Sırf onu görürüm diye böyle bir karar almak durumunda kaldık. Sırf onu görürüm diye çarşıya bile inmiyor hatta mahkemede ifadesini verirken onun dışarı çıkmasını istedi.

Büyük kızım takip edildiğini söylüyor. Biz bunu mahkeme sunduk ama bize dediler ki ‘gideceksiniz şikayetçi olacaksınız”. Kızımın takip edildiğini gören şahitlerimiz var. Kızım, arkadaşıyla birlikte iken arabasıyla takip etmiş. İşyerimizin yakınındaki okula çocuğunu getirip götürüyor ve orada bekleyerek işyerimize doğru bakarak bizleri bu şekilde taciz etmeye devam ediyor.

Büyüklerimize yalvarıyorum, başka çocukların da başka annelerin de bu acıyı yaşamaması için konuya duyarlılık göstersinler. Biz önce Allah’a sonra adaletimize güveniyoruz.  Kızlarım ve ben rahat uyuyamıyoruz, vicdanım hiç rahat değil, kızıma yaptıklarının cezasını adli yollardan çekmesini istiyoruz. 3’ncü duruşmanın sonuçlanarak ceza almasını istiyoruz. “dedi.

Üvey amca 14 yaşındaki yeğenine tecavüz etti iddiası

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın