ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

TEDES kaldırılıyor mu?

Osmancık Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı 2 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 16.00’da gündemde yazılı konuları görüşmek üzere Belediye Başkanı Ahmet Gelgör başkanlığında toplandı. Meclis salonunda yapılan toplantıya üyelerden Hüseyin cebeci, Seher Kökez, Mahmut Atmaca, Şeref Keskin, İsmail Akgöl, Ahmet Özoğlu, Fatih Ergün, Hilmi Ünver, Kadriye Sekili, Lütfullah Çuhacı, Ramazan Çalışkan ve Kadir Delibaş katıldı.

Trafik Elektronik Denetleme Sisteminin (TEDES) kapatılması konusu Osmancık Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında ele alındı.  Kurulduğu günden bu yana her türlü tartışmalara konu olan TEDES’in kapatılması talebi Ağustos ayı toplantısında meclis üyesi Mahmut Atmaca tarafından yazılı olarak önerilmiş ve öneri Eylül ayı meclis toplantısında görüşülmek üzere plan bütçe komisyonuna havale edilmişti.

Plan Bütçe Komisyonu hazırladığı raporu meclise sunarak İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Komisyonundan – Hukuk Bürolarından ve Karayolları Şube Müdürlüğünden görüş alınmasının uygun olacağına karar kıldı. Buna göre yapılan değerlendirmeler ve görüşmeler sonucunda, konu hakkında daha sağlıklı karar verilebilmesi amacıyla TEDES’in kaldırılması ile ilgili; Emniyet Müdürlüğü Trafik Komisyonundan, Hukuk Bürolarından, Karayollarından,  TEDES kurulumu olan Belediyelerden ve İçişleri Bakanlığından görüş alındıktan sonra konunun değerlendirilmesine işaretle oylanmaya göre oy birliğiyle karar verildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın