ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

TEDES’in kapatılması görüşüldü

Osmancık Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda TEDES’in kapatılması görüşüldü.

Osmancık Belediyesi 2019 yılı Ağustos ayı toplantısı 5 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 16.00’da gündemdeki yazılı konuları görüşmek üzere meclis toplantı salonunda gerçekleşti.

Toplantıda MHP Meclis üyesi Mahmut Atmaca’nın ilçedeki Trafik Elektronik Denetleme Sisteminin (TEDES) vatandaşları mağdur ettiğini belirten ve kapatılmasını istediği önergesi görüşüldü.

Meclis üyesi Mahmut Atmaca’nın teklifiyle görüşülen madde araştırma komisyonuna havale edildi. Buna göre komisyonun yapacağı ön inceleme ve çalışmalar neticesinde nihai karar verilecek.

Mahmut Atmaca önergesini meclise sunmadan önce basın açıklaması yapmış hem pirinci, hem doğası hem de tarihi ile ünlü Osmancık’ın trafik cezalarıyla anılmasını istemediklerini belirterek; “TEDES’in bize getirisinden çok zararının olduğunu düşünüyoruz. Özellikle sistemin ilk açıldığı yıllarda binlerce sürücüye kısa aralıklarla ceza yazılmıştır. Bu gün mahkemeler bu cezaların bir kısmını iptal etmektedir. Daha sonra TEDES Sistemi ile ilgili düzenleme yapılarak radar sayısı tek noktaya düşürülmüştür. Ancak bu süreçte ilçemiz çok yıpranmıştır. Esnafımız da olumsuz etkilenmiştir. Bu nedenle TEDES’in tamamen kapatılması gerektiğini düşünüyoruz” demişti.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın