ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Tehlikeye davetiye!

Osmancık Koyun Baba Mahallesi, Baltacı Mehmet Paşa Caddesi’ndeki rögar kapağı, öğrenciler ve yoldan geçen araçlar için tehlike arz ediyor.

Gelincik Anaokulu’nda ve Koyun Baba İlkokulu’nda eğitim ve öğretimlerini sürdüren öğrenciler, Baltacı Mehmet Paşa Caddesi üzerinde yerinden oynayan baca kapağının tehdidi altında. Mahalle sakinleri sorunu yetkililere bildirdiklerini, ancak kapağın bir türlü onarılmadığını söylediler.

Kendi imkanları ile tehlikeyi bertaraf etmeye çalıştıklarını söyleyen vatandaşlar, “Baltacı Mehmet Paşa Caddesi’nde iki okulun hemen yakınında, üzerinde Türk Telekom yazan rögar kapağı uzun süredir yerinden oynamış durumda, yarı açık vaziyette. Her geçen gün kapak etrafında belirgin açılmalar söz konusu. Anaokulu öğrencileri ve ilkokul öğrencileri her gün bu yarı açık kapağın yanından geçiyor. Araçları ile öğrencilerini almaya gelen veliler ve yolu kullanan diğer araçlar kapağın yanından geçerken ve duraklarken zorluk yaşıyor. Onarılmayı bekleyen rögar kapağını mevcut haliyle tehlike arz ediyor.

Bazı vatandaşlar kendi imkanları ile kapağı yerine sabitlemeye çalıştı. Ancak bu fayda etmedi. Bazı vatandaşlar da kapağın etrafındaki açıklıkları taşlarla kapatarak önlem almaya çalıştı. Sorunu yetkililere bildirenler de oldu, ancak kapak ne onarıldı nede etrafında herhangi bir güvenlik önlemi alındı. 1 aydan fazla bir süredir baca kapağı bu şekilde ve tehlikeye davetiye çıkarıyor” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın