ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Trafik Sigortasında Mevcut Uygulama Devam Ediyor

Medyada çıkan ikinci el alınan araçlarda 15 gün süre ile alıcının, satıcıya ait mevcut araç sigortasını 15 gün süre kullanılabilmesinin kaldırıldığı haberleri ilişkin açıklama geldi. Bora Sigorta yetkilisi Kemal Erdem, mevzuatta ve SBM sistemlerinde henüz bir değişiklik yapılmadığını ve mevcut uygulamanın devam ettiğini belirtti.

15 GÜNLÜK SÜRE GEÇERLİ

Konuyla ilgili bazı basın organlarında yer alan haberleri değerlendiren Bora Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi yetkilisi Mustafa Kemal Erdem, “31.08.2019 itibariyle basında ‘’Trafik sigortasında yeni dönem başladı’’ başlığı ile Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında (Trafik Sigortası) tarife uygulama esaslarının değiştiği bilgisi verilmiştir. Haber’de ikinci el araç satın alanların daha önce 15 gün satıcının sigortasını kullanabildiği, fakat bu değişiklikle yeni alıcının aracı aldığı gün sigortasını yaptırması gerektiği bildirilmiştir.

Bu bilgiye dair mevzuatta ve SBM sistemlerinde henüz bir değişiklik yapılmamış olup mevcut uygulamanın devam ettiğini; alıcının 15 gün süre ile satıcıya ait poliçe kapsamında olduğunu belirtmek isteriz. Bu nedenle ikinci el araç alımı yapan müşterilerinizin 15 günlük süre içerisinde sigorta yaptırmamaları halinde olası bir kaza durumunda ciddi tazminatlarla karşı karşıya gelebileceklerini hatırlatmak istiyor, ikinci el araç alımı yapıldığında biran önce sigorta acentelerine müracaat ederek araçlarının trafik sigortasını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz”

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın