ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Türk bayrağını yerde bırakmadı

Osmancık’ta bir öğrenci yere düşen Türk Bayrağı resmini alarak, önce öptü sonrada alnına götürdü. O anlar okulun güvenlik kamerasına yansırken,  7 yaşındaki 2. Sınıf öğrencisi Mehmet Emre Şanver “Yere düştüğünü görünce dayanamayıp aldım” dedi.

Osmancık’ta yaşayan ve Akşemseddin İlköğretim Okulu 2/ B sınıfı öğrencisi 7 yaşındaki Mehmet Emre Şanver, eve gitmek üzere okuldan çıktı. Okul bahçesinden çıkan Emre Şanver, bir arkadaşının çizdiği üzerinde Türk Bayrağı olan resmin yere düştüğünü görünce, geri döndü ve yere düşen üzerinde al bayrağımızın resmi olan kağıdı yerden alarak önce öptü sonra alnına götürdü.

“YERE DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRÜNCE DAYANAMAYIP ALDIM

Bayrak resmini yerde görünce dayanamadığını belirten Mehmet Emre Şanver; “O gün okul çıkışı arkadaşımın koluna çarpmıştım. Elindeki Türk Bayrağı resmi yere düştü. Yere düştüğünü görünce dayanamayıp yerden aldım.  Öğretmenim gördü ve beni yanına çağırdı. Öğretmenime verdim bayrak resmini sonra eve gidip olanı biteni aileme anlattım. Ertesi gün öğretmenim bana test kitabı hediye etti”dedi.

O sırada öğrencilerin okuldan çıkışını gözlemleyen nöbetçi öğretmen Nurcan Çayır, olup biteni anlamak için küçük öğrenciyi yanına çağırdı.

“KAĞIDA ÇİZİLMİŞ OLSA BİLE BAYRAK KUTSALDIR”

Yaşanılan olaydan büyük bir gurur ve mutluluk yaşadığını ifade eden Emre Şanver’in sınıf öğretmeni Nurcan Çayır, “O gün nöbetçi öğretmendim. Okul çıkışı Mehmet Emre’yi çöp bidonun yanında gördüm.  Bir şeyi öpüyordu. Hemen yanıma çağırarak bu nedir diye sordum. Elindekinin bayrak olduğunu gördüm ve çok duygulandım. Kağıda çizilmiş olsa bile bayrak kutsaldır ve öğrencimde bayrağı yerden aldı, vatan millet sevgisi ne güzel işlemiş diyerek öğrencimi tebrik ettim. ”dedi.

“BAYRAK YERE DÜŞMESİN DİYE

O anları okulun güvenlik kamerasından izleyen okul müdürü Rafet Namalır, öğrencileri milli ve manevi değerlere sahip bireyler olarak yetiştirmek istediklerini belirterek “ Akşemseddin İlkokulu olarak öğrencilerimizin milli manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. 2/B sınıfı öğrencilerimizden Mehmet Emre Şanver de böyle bir davranışı yaparak bizleri onurlandırdı, gururlandırdı.

Öğretmenimiz Nurcan Çayır hanımefendiye ve öğrencimizi yetiştiren ailesine teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Bayrak yere düşmesin diye toprağa düşen şehit askerlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. “dedi.

“VATANINA, MİLLETİNE BAYRAĞINA SAHİP ÇIKTIĞININ İŞARETİDİR“

Emekli öğretmen, eğitim-yazar Muzaffer Şanver, torunun davranışından ailecek gurur ve mutluluk duyduklarını ifade ederek; “Torunum Mehmet Emre’nin, böyle bir davranışı içinde olması bizi ailecek mutlu etti ve sevindirdi. Buna şahit olan Akşemseddin İlkokulu öğretmeni Nurcan Çayır ve okul müdürü Rafet Namalır’a teşekkür ederim.

Böyle nesillerin yetiştirilmesi, böyle bir okulda yetişmesi çocuklarımızın, vatanına, milletine bayrağına sahip çıktığının işaretidir. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, tüm çocuklarımızın da gözlerinden öpüyorum. Ne mutlu bu şekilde davranış gösteren yeni nesil çocuklarımıza “dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın