ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Türkiye’nin en genç belediye başkan adayı Osmancık’ta

Osmancık Vatan Partisi ilçe teşkilatı Türkiye’nin en genç belediye başkan adayı ile seçime giriyor. Vatan Partisi 20 yaşındaki Azra Kınacı’yı Osmancık Belediye Başkan adayı olarak gösterdi.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere kısa bir süre kala adaylar çalışmalarına hız verdi.  Bu kapsamda Türkiye’nin en genç bayan belediye başkan adayı olan Azra Kınacı  projelerinden ipuçları da verdi.

Osmancık’ta her kesime her mahalleye dokunacak projelerinin olduğunu belirten Kınacı “Herkese hitap edecek projelerimiz var” dedi.

Kınacı “Her mahalleye bir çocuk sokağı”

Önemli projelerinden bir tanesinin çocuklara yönelik olduğunun altını çizen Kınacı; “ Osmancık’ta her mahallede bir sokağımız trafikten arındırılıp yeniden düzenlenecek. Özellikle çocukların sokak oyunlarını oynayabilecekleri düzeneklerle geleneksel oyunlarımız nesilden nesile aktarılacak.  Ve bu çocuk sokaklarımız için pedagoglar istihdam edilecek. Anneler babalar, korku duymayacak çocuklar ise güvenli bir ortamda oyunlar oynayabilecekler.”

“Betona ruhsat vermeyeceğiz”  

Çocuk ve gençlik, spor, kültür sanat, doğa, altyapı, istihdam, gibi başlıklar altında projelerinden ipuçları veren Kınacı “Nefes alan şehir “projesinden bahsetti.

Kınacı Osmancık’ta betonlaşmaya kesinlikle izin vermeyeceklerini belirterek; “  Osmancık, insanıyla, yeşiliyle, börtüsüyle, böceğiyle nefes alan bir şehir olacak. Kesinlikle betonlaşmaya, betona ruhsat vermeyeceğiz.  Doğaya saygı duyarak, doğal yaşamı bozmadan, ekolojik bir yaşam sürdürülmesini sağlayacağız.”

“Yağmalanmayan bir belediye, kölelikten kurtulmuş bir işçi”

Vatan Partisi Osmancık Belediye Başkan Adayı Azra Kınacı “Biz belediyeyi, vatandaşımızla, işçimizle birlikte yöneteceğiz” dedi.

Kınacı konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Taşeron işçi köleliğine belediyede son vereceğiz. Belediyedeki işçilerimizin sorunlarına kulak verip çözüm üreteceğiz. Çalışanlar arasında asla ayrım yapılmayacak.

Bizim belediyemizde söz halkta olacak.  Halktan gizli kararlar alınmayacak istişareye öncelik vereceğiz.

Belediye olanaklarıyla yapılabilecek hiçbir iş ihaleye verilmeyecek. Belediyenin iş yapabilme kapasitesi geliştirilecek.”

“Yerli üretim desteklenecek”

Yerli üretim teşvik edilecek, desteklenecek ve katkı sağlanacak. İlçe merkezinde bir konuma pazarcı esnafının ve alışverişe gelen halkımızın yaşamsal gereksinimlerini karşılayacak donatılar ile birlikte bir tane büyük modern kapalı pazar alanı yapılacak.  Ayrıca her mahallemize kapasitesine göre mahalle pazar alanları yapılacak.

Pazar yerlerine ve hastanelere ulaşımda zorluk çeken yaşlımız, hastamız belediyemizin ücretsiz servis hizmeti ile ulaşımlarını sağlayabilecekler.

“Osmancık’a açık hava müzesi”

Osmancık kültürümüzün yaşatılması ve kuşaklar arasındaki bağı kurabilmek adına açık hava müzesi projemizi hayata geçireceğiz.

1.Dünya Savaşı kahramanlarımız ve kahraman ecdadımızı Osmancık gençliğine anlatacak, Osmancık gelenek ve kültürünün yaşatılacağı açık hava müzesi projemiz ile nesilden nesille geçiş sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Vatan Partisi Osmancık Belediye Başkan Adayı Azra Kınacı önümüzdeki günlerde projelerinin tamamını kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın