ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Türkiye’nin en genç kadın kaymakamı Laçin’de göreve başladı

Aksaray’ın Eskil ilçesinde 4 ay süreyle Kaymakamlık yapan Türkiye’nin en genç kadın Kaymakamı Emine Karataş, Laçin’de göreve başladı. Kaymakamlık binasında resmi törenle göreve başlayan Emine Karataş, kaymakamlık çalışanları ile tanıştı.

Kaymakam Karataş, ilk olarak Laçin Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı İdris Görükmez ile bir süre görüştü.

Kaymakam Emine Karataş Kimdir?

Emine Karataş; 1995 Yozgat doğumlu. İlk orta ve lise öğrenimini Yozgat’ta tamamladı. 2016 yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset ve Kamu Yönetimi bölümünü bitiren Karataş, 2018 yılında yapılan kaymakam adaylığı sınavında başarılı olarak 107. Dönem Kaymakam Adayı oldu. Yozgat Valiliğinde İl Merkez stajını tamamladıktan sonra Sakarya/Söğütlü ve Erzincan /Refahiye İlçelerinde Kaymakam Refikliği yaptı.

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 25.10.2019 tarih ve 17196 Sayılı yazısı ile Laçin’de Kaymakamlık vekiliğine görevlendirilmiş olup 28.10.2019 tarihinde İlçedeki görevine başladı.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.   
Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın