ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Uğur “Ben konuşursam kimse dışarı çıkamaz, benle sakın uğraşmayın”

Saadet Partisi Osmancık Belediye Başkan Adayı Alaattin Uğur Gemici’de düzenlenen ikinci mitinginde konuştu.

Düzenlenen mitingde halka hitap eden Uğur selamlama konuşmasının ardından büyük kızının yoğun bakımda olduğunu buna rağmen söz verdiği için ikinci mitingini gerçekleştirdiğini anlattı.

Kızının iyileşmesi için dua isteyen Uğur “Siyaset bu kadar zor. En büyük kızım yoğun bakımda. İki gün daha yoğun bakımda kalacak. Sizlerin dualarına talibim. Siyaset işte bu kadar zor. Hastana da baktırmıyor, ölüne de ağlatmıyor. “dedi.

Uğur “Ben konuşursam kimse dışarı çıkamaz, benle sakın uğraşmayın”

“Varsa ben kadar fedakar bir insan onu verin oyunuzu ”diyerek sözlerine devam eden Uğur; ”Ben hiçbir partinin uşağı olmam, Ben vatandaşımızın hizmetkarı olurum.

Her yeri kendi bayrakları ile afişleri ile örenlere sesleniyorum.  Ben Osmancık sevdalısıyım. Benimle kimse siyaset yapamaz. Benim fotoğraflarımı kendi bayraklarınızla kapatamazsınız. Ben milletin gönlüne girdim. Fotoğrafları kapatsanız neye yarar. Ne yapmak istiyorsunuz.

Mitinglerimizi tiye alanlar ne yapmak istiyorsunuz. Ben hem köylüyüm, hem şehirliyim. Amma adam gibi siyasetçiyim.  Siyaseti de ahlakıyla üslubuyla yapalım.  Ben hiç bir adaya kötü demiyorum. Bayraklarına, partilerine saygı duyuyorum. Aynı saygıyı da karşı taraftan bekliyorum.  Ben konuşursam kimse dışarı çıkamaz, benle sakın uğraşmayın.

Uğur “Siyasi rüşvet veriyorlar size. Onlara oy verirseniz haram”

Şimdi yardımlar başladı. Gecen dönemde yaptılar aynısını. Kimi altın dağıtacak, kimi pirinç dağıtacak diye kulağımıza geliyor. Siyasi rüşvet veriyorlar size. Onlara oy verirseniz haram. Al parayı ver yemini vur tokadı gitsin.  Ben önümü ilikleyeydim Oğuzhan vekil oldu, bende bakan olurdum. Kimseden korkmuyorum” dedi.

Allah bana birine adaletsizlik yaptın mı diye soracak.  Ne ticaret hayatımda ne siyaset hayatımda hile yapmadım, faiz yemedim nede haksızlık yaptım. Varsa yaptın diyen istifa etmeye hazırım.

Seçim öncesi ben her yardımımı yapıyorum. Ama seçim dönemi çay hariç hiçbir şey ikram etmem size.  O rüşvete girer. Allah o kaderi sana yazmadıysa rüşvetle oy alamasınız.

Uğur “Benim dönemimde kimse kabadayı olamaz”

Bu memlekete yaptığım hizmetler belli. Ben halkımız için buradayım.  Benim dönemimde kimse kabadayı olamaz, bende olamam.

Göstermelik encümen listeleri ile halkı kandıramayacaklar. Benim listemde yer alan isimler hepsi birbirinden donanımlı ve yetenekli. Hepsi de Osmancık’ta yaşayan isimler.

Bu memlekete hizmet edeceğim diye kalp krizi geçirdim. Bu memleketi işte bu kadar çok seviyorum. Oy verin vermeyin bu kadar çok seviyorum sizleri.

Ben başkan olursam bir daha bırakmazlar diye korkuyorlar.

Uğur “işten atarlarsa ben alacağım sizi işe”

Mitingime gelip izleyenleri görüyorum. Kimisi korkudan arabasında izliyor. Çocuğumu işe almazlarsa diye korkutuyorlar. Siz gelin mitingime işten atarlarsa ben alacağım sizi işe…

Diyorlar ki buranın halkının hepsi şu partiye veriyor oylarını. İyide benim akrabalarımda var burada onlarda mı verecek.

Bana gelip birleşelim diyenler oldu.  Ben yüzlerce kişiye hitap ediyorum. Hiçbir parti ile birleşmem. Burası er meydanı. Benim yüzüme konuşamayan siyasetçi hiç konuşmasın.

Uğur “Dükkanı soyan faturasını hazırlamış”

Yemeksiz, kebapsız toplantı yapmıyorlar.  Bunları yiyene kadar okul yaptırın mescit yaptırın.

Vali gelir, kaymakam gelir ben onları doğal ürünlerle ağırlarım.  Valla gelen teşekkür ederek ayrılır Osmancık’tan.  Siyaseti yanlış yapmayın. Dükkanı soyan faturasını hazırlamış.

Benim belediyeme ağlayarak gelen gülerek gidecek.  Meclis üyemde, bende sizleri saygıyla karşılayacağız.   Osmancık bizim. Biz cepsiz ceket partisinden geliyoruz. Bizim cebimiz kefendir kefen…

Osmancık kararını verdi. Boşa çırpınmasınlar.  Bu millet 6 bin oyu boşa vermediler. İşsiz de bana geldi, yoksulda bana geldi bundan sonrada gelmeye devam edecek. Ben bu memlekete, bu memleket de bana sevdalı.

Alaattin Çöl adam gibi geldi adam gibi gitti denilmesini istiyorum. Hizmetlerimle anılmak istiyorum” diyerek projelerini anlattı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın